W ciągu ostatnich 15 lat Paged wyprodukował 5,5 mln krzeseł. Projektowane przez uznanych polskich designerów modele są obecne na wszystkich kontynentach.
Historia fabryk należących do Pagedu zaczęła się w dziewiętnastym wieku od produkcji thonetowskich siedzisk z gięciny bukowej. W ciągu dziesięcioleci krzesła zajęły ważną pozycje w ofercie firmy. Dziś dwie z fabryk firmy – w Sędziszowie Małopolskim i Jasienicy– są w stanie wyprodukować miesięcznie ponad 35 000 egzemplarzy tego podstawowego mebla.
Na przestrzeni lat zmieniała się stylistyka i formy krzeseł. Za ich projekty odpowiedzialni byli znani projektanci. Marian Sigmund stworzył ikoniczny projekt Sig, a spod ręki Jadwigi Husarskiej wyszły modele takie jak X Chair, Polonia, czy Swing.
Dziś Paged oferuje niemal 200 różnych modeli, przeznaczonych zarówno do mieszkań prywatnych, jak i do przestrzeni publicznych. Za ich projekty odpowiadają uznani projektanci jak Tomek Rygalik oraz reprezentujący najmłodsze pokolenie designerów: Nikodem Szpunar, Agnieszka Pikus i Jan Lewczuk. Typowym dla Pagedu elementem pojawiającym się w krzesłach jest gięcina i profilowana sklejka. Znaleźć je można w wielu modelach wchodzących w skład linii Paged Collection, dedykowanej głównie do przestrzeni publicznych. Natomiast do jadani Paged proponuje kilkanaście modeli o wygodnie wyprofilowanych siedziskach i oparciach, wiele z nich dostępnych jest także w miękkich tapicerowanych wykończeniach. Do najnowszych propozycji należą Keno 2 i Siena, które opierają się na nowocześnie wyglądających metalowych płozach. Najczęściej sprzedającym się krzesłem na rynku mieszkaniowym są modele Siena i Vito.
Najnowsze propozycje marka zaprezentuje na kwietniowych targach Salone del Mobile w Mediolanie.
Źródło: NOWICKI PR
Fot.: PAGED