Kuchnia to serce każdego domu – bije rytmem jego mieszkańców. I tak jak różni są ludzie, tak i ona ma wiele obliczy. By oddawała to, kim i jacy jesteśmy, musi być ubrana we wzory, które nam odpowiadają – na przykład w dekory Interprint. Ich oryginalność i różnorodność pozwala każdemu wybrać coś dla siebie.
Ciepła i przytulna lub minimalistycznie surowa, pełna skandynawskich pasteli lub eleganckich rysunków ciemnego drewna, stonowana lub absolutnie szalona – sposobów na zaaranżowanie kuchennych wnętrz jest wiele. Wystarczy, by sprzęty, które się w niej znajdują – szafki, półki i blaty, ubrać w odpowiednie, wyrażające osobowość mieszkańców dekory.
W subtelnym stylu
Do kuchni miłośników spokojnej klasyki Interprint poleca orzechowy dekor Ambassador. Wzór ten to ukłon w stronę elegancji i wysmakowanego stylu, subtelnych choć wyrazistych i godnych zapamiętania doznań. Zachwyca zarówno wytwornością, jak i dyskrecją, łagodnością i ukrytą pod powierzchnią energią. Jego delikatny, jakby przesłonięty mgiełką czasu i wspomnień rysunek zachwyca subtelną grą kolorów. Słoje o jasnokremowej barwie przeplatają się w nim z ciepłymi, karmelowymi, czekoladowymi i miodowymi nitkami, by wpaść w ciemny, grafitowy brąz. Tę łagodną, pozbawioną konfliktów grę wzbogacają miękko zarysowane sęki.
Bo Ambassador, choć tak spokojny, pełen jest życia. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie w kuchni rozwiązania ponadczasowe, proste i niezawodne, wyjątkowe i na wskroś klasyczne. Dekor ten doskonale odnajdzie się na frontach kuchennych szafek, nadając ton całemu wnętrzu.
Zupełnie inną propozycją dla tych, którzy marzą o przytulnej kuchni, jest pochodzący z kolekcji SWAP dekor Plain. Wzór ten przywodzi na myśl kształtowany podmuchami wiatru, pozostający w ciągłym ruchu wydmowy, aksamitny w dotyku piasek. Subtelne, zaokrąglone linie tego rysunku sprawiają wrażenie, jakby nigdy nie odpoczywały, ale nieustannie falowały. Ten niekończący się ruch zestawiono z zaskakująco spokojną, jasną kolorystyką. Stonowane, łagodne beże i kremy wprowadzają sielski, idylliczny charakter. Plain doskonale odnajdzie się na dużych powierzchniach, np. na blatach kuchennych. Zestawiony z pastelami stworzy aranżację naturalną i bezpretensjonalną. Z kolei połączenie go z mocnymi akcentami – na przykład kuchennymi frontami w zdecydowanych barwach, w pełni wydobędzie jego urok.
Wiele obliczy nowoczesności
W ofercie Interprint nie brakuje wzorów dedykowanych wnętrzom nowoczesnym, które udowadniają, że styl ten nie jest jednorodny. Zaskakuje między innymi dekor Fendo pochodzący z kolekcji SWAP, która powstała z myślą o zadruku cyfrowym. Elementy jego rysunku niemalże wyłaniają się z tła utrzymanego w eleganckim odcieniu szarości. Nieregularnie ułożone kwadraciki sprawiają wrażenie, jakby utrzymywały się na falach. Efekt ten potęguje sposób ich wykończenia. Część z nich połyskuje – dokładnie jak woda odbijająca promienie, natomiast część jest doskonale matowa. Fendo odnajdzie się m.in. w zaaranżowanych w stylu industrialnym kuchniach, komponując się z elementami zabudowy wykonanymi ze stali i aluminium. Dobrze będzie również wyglądał na laminacie HPL zastosowanym na kuchennej ścianie lub nad blatem roboczym.
Cadiz z kolei to podróż w kierunku antyideału – bliskiego rzeczywistości i prawdziwego życia. To propozycja jedynie dla tych, którzy nie boją się odważnych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Doskonale wpisuje się w tak modny w kuchennych wnętrzach trend „used look” i w styl industrialny. Jego ostry, bezkompromisowy rysunek w pierwszej chwili zdumiewa, by po chwili zafascynować licznymi śladami po mechanicznej obróbce drewna. Przetarcia, zarysowania, ślady po pile – bardzo liczne i wtrącone w kompozycję w zupełnie niespodziewanych miejscach zaskakują, ale nie burzą całości. Wręcz przeciwnie. To one wyznaczają rytm i charakter rysunku, a zarazem wnętrza, w którym się on pojawia. Przewodnim kolorem dekoru Cadiz jest barwa szaro-brązowa. Popielate, siwe i ziemiste odcienie przeplatają się w nim z ciemniejszymi, wyrazistymi smugami, a także doskonale wyodrębnioną bielą. Gra podobnych, a jednak zupełnie innych barw tworzy układ frapujący i nieoczywisty, który odnajdzie się m.in. na kuchennym blacie lub korpusach szafek.
Cadiz dobrze wygląda w zestawieniu z mocnymi, wyrazistymi kolorami – czerwienią, granatem czy ciemną, głęboką zielenią, które podkreślą jego dynamizm. Zaś w połączeniu z neutralną, czystą bielą stworzy udaną kompozycję w stylu skandynawskim.
Młodość lubi autentyczność
Z myślą o młodym pokoleniu odbiorców – biegle poruszających się w świecie cyfrowych technologii, Internetu, mediów społecznościowych, a jednak dostrzegających wartość prostego, bliskiego natury życia, Interprint stworzył dekor Vinterbergh.
To odwzorowanie drewna sosny pomalowanego białą, półtransparentną farbą, a następnie przetartego tak, aby uwidocznić fragmenty drewna, rysunek jego słoi. Kolor drewna wydaje się na tym dekorze przebijać miejscami przez powłokę farby, nadając jej szarawe zabarwienie. Całość wygląda jak powierzchnia mocno już nadgryziona zębem czasu, autentyczna i licząca sobie sporo lat. Vinterbergh to idealna propozycja na kuchenne meble dla tych, którzy cenią sobie sprzęty z historią lub jak kto woli – duszą. Bez trudu można go sobie wyobrazić w letnim domku nad fińskimi fiordami lub na jednej z wysp u wybrzeży Bałtyku, gdzie beztrosko spędzamy wakacje, ciesząc się atmosferą spokojnych wieczorów.