Na bezpłatnym seminarium dla branży meblarskiej PROFESJONALIŚCI DLA PROFESJONALISTÓW V, które odbędzie się 22 i 23 maja 2014 r. na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (ul. Wojska Polskiego 38/42) przybędą dwaj dodatkowi goście specjalni.
Mgr inż. Piotr Domański, dyrektor ds. technologii – gość prezentacji TopSolution.
Wykształcenie wyższe: mgr inż. technolog drewna. Po ukończeniu studiów na Wydziale Technologii Drewna SGGW-AR w 1976 r w Warszawie Piotr Domański pracował m.in. w Fabryce Mebli Okrętowych Famos (1977-79) oraz w firmach Warexpo (1979-80), Polimex-Cekop (1980-87 1998-2001), Furnel International (1987-90), Stolbud (1996-98), Nowy Styl (2000-2003). Od 2003 roku pracuje w IMA Polska spółka z o.o. Pełnił różne funkcje, m.in. technologa, rzeczoznawcy ds. technicznych, głównego specjalisty. w latach 2001-03 nadzorował uruchomienie zakładu produkcji mebli Nowy Styl w Krośnie. Od 2005 roku Prezes Zarządu IMA Polska Spółka z o.o. Współpracuje z Akademią Technologii – interdyscyplinarnym zespołem specjalistów, posiadającym wieloletnie doświadczenie biznesowe związane ściśle z branżą meblarską. Akademia Technologii wspiera producentów ekspercką wiedzą z dziedzin nowoczesnych metod produkcji mebli oraz ich sprzedaży. Doradza jak podnieść efektywność produkcji.
Mgr Paweł Jasiewicz, Wydział Wzornictwa Przemysłowego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – gość prezentacji SGGW.
Paweł Jasiewicz jest absolwentem kierunku Projektowanie Mebli w Buckinghamshire New University w High Wycombe (UK-2007.) i Wzornictwa Przemysłowego w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (PL-2006). W 2005 roku przebywał na wymianie studenckiej w Seinajoki Politechnik (FIN), gdzie zaprojektował swoje pierwsze meble do kawiarni w Nikkarikeskus Center. W latach 2009-11 założył i współtworzył studio projektowe Kompott, z którym zrealizował szereg projektów. W 2011 współpraca z Touch Ideas zaowocowała nagrodą Red Dot za projekt opakowania piwa Łomża. Obecnie prowadzi studio projektowe “Pracownia Jasiewicz” i zajęcia projektowe na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej pracy skupia się na procesie projektowym przedmiotów uniwersalnych, łącząc funkcjonalność z rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które osiąga przez obserwację procesów kulturowych, technologicznych i produkcyjnych.
Prelekcje gości specjalnych:
– prof. Jerzy Smardzewski, kierownik Katedry Meblarstwa UP w Poznaniu
– prof. Piotr Beer i dr Marcin Zbieć, Wydział Technologii Drewna, SGGW, Warszawa
– Michał Czajkowski i Tomasz Borowski, Dział Konstrukcyjny, NOVUM Pomoce Edukacyjne
– Piotr Reczek, lider zespołu inżynierów w Keijsers Interior Design
Zakres tematyczny:
– skuteczne pozyskiwanie środków unijnych
– zintegrowane systemy CAD/CAM
– sprzedaż mebli nietypowych przez Internet
– innowacyjne, rozłączne i klejone systemy połączeń elementów mebli
– minimalizacja kosztów prototypowania
– wzrost efektywności procesów produkcyjnych
.