Site icon 4woodi

DREMA 2022: nieprzerwanie promujemy branżę drzewną i meblarską

Na liście światowych wystaw Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA stanowią prawdziwy ewenement. Szeroki przekrój tematyczny i wysoki poziom merytoryczny to znaki charakterystyczne tego wydarzenia. DREMA to jedna z nielicznych, tak dużych i ważnych imprez, która odbywała się nawet w warunkach epidemicznych. Rosnąca z roku na rok liczba wystawców i partnerów pokazuje, że targi są potrzebne w każdym czasie.

 

– W tym roku wspólnie z naszymi Partnerami i Wystawcami napiszemy trzeci rozdział historii najważniejszego spotkania branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowowschodniej. Dlaczego trzeci, skoro DREMA odbywa się od prawie 40 lat? Ponieważ 2020 roku sprawił, że choć ranga targów DREMA pozostała niewzruszona, to dostosowując się do panujących wówczas warunków, zaczęliśmy tworzyć DREMĘ niemal od podstaw. Towarzyszę targom DREMA praktycznie od pierwszej edycji, jako doradca.  Potem jako dyrektor, byłem świadkiem wielu wydarzeń, które zmieniały bieg historii i znacząco wpływały na to, co działo się z samą wystawą. Rok 2020 był bezprecedensowy, zamknął bezpowrotnie pewien etap i postawił przed branżą wiele nowych wyzwań.  Przez to nam – organizatorom – wyznaczył nowe zadania. Żeby im sprostać, musieliśmy przestać oglądać się wstecz i skupić na tym, by w każdych warunkach nieprzerwanie promować polską branżę drzewną i meblarską – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

Targi DREMA to miejsce, w którym przede wszystkim spotyka się świat biznesu, nie zabraknie jednak przestrzeni specjalnych dla pasjonatów prac w drewnie. Cele tegorocznej edycji to:

Merytorycznie – dla biznesu

Rozmowy na najważniejsze tematy branżowe rozpoczną się już w 12 września. Wtedy to Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego organizuje międzynarodową konferencję KOOPDREW. W tym roku wystąpienia i dyskusje będą dotyczyły trzech zagadnień. Pierwsze z nich to kondycja ekonomiczna sektora drzewnego w Polsce. Drugi temat to wpływ wojny na Ukrainie na przemysł drzewny w krajach nadbałtyckich. Poza tym omówiona zostanie sytuacja na rynku Wielkiej Brytanii po BREXIT. Podczas konferencji przedstawiciele Banku Pekao S.A. przedstawią najnowszy raport o przemyśle drzewnym. W drugim dniu targów DREMA odbędzie się VII Ogólnopolski Kongres Meblarski organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. OIGPM przygotowuje również IV Spotkanie Kobiet związanych z branżą meblarską.

Targi DREMA są Partnerem międzynarodowej konferencji naukowej DREWNO-NAUKA-GOSPODARKA, którą organizuje cyklicznie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny. Gośćmi honorowymi konferencji będą Alan Crivellaro i Henrik Hartmann. Wydarzenie afiliowane jest przez European Forest Institute.  Sesje drugie i trzeciego dnia konferencji (14-16.09) będą odbywały się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

15 września 2022 odbędzie się EUROPEAN B2B WOOD SUMMIT. Wystąpią właściciele i menedżerowie z Polski, Litwy, Irlandii, Australii czy Szwecji. Będzie mowa m.in. o trendach i wyzwaniach w łańcuchu dostaw. O sztucznej inteligencji, ERP i MRP dla zapasów produktów drzewnych i sprzedaży. Goście spotkania zobaczą innowacyjne rozwiązania i praktyki, które działają już w innych firmach.

Pozostałe wydarzenia

Lista punktów obowiązkowych do odwiedzenia na DREMIE 2022 wydłuża się z każdym dniem. Warto zarezerwować czas na odwiedzenie Strefy Parkietu Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy, DREMĘ TOOLS i Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Z myślą o majsterkowiczach i pasjonatach prac w drewnie powstanie DREMA HOBBY oraz strefy przygotowane m.in. przez ekipę Narzędzioholików i drewno.pl. Na terenie zewnętrznym oprócz prezentacji maszyn w ruchu odbędą się pokazy wózków widłowych.

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz współpracy z Wydziałem Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podczas targów DREMA 2022 będzie działała Fabryka Mebli na Żywo, w tym roku pod hasłem DREMA DZIECIOM dla Ukrainy. Wyprodukowane w ramach akcji meble trafią do Lwowskiego Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM. Przebywają w nim obecnie dzieci z Domów Dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Profesjonaliści, a więc osoby zawodowo związane z branżą drzewną lub meblarską mają darmowy wstęp we wszystkie cztery dni targów. Wystarczy wejść na stronę www.tobilet.pl, wybrać targi DREMA 2022, zarejestrować się i odebrać bilet.

Więcej na www.drema.pl

Exit mobile version