Innowacyjny kołek rozporowy – niewielki produkt o wielkim znaczeniu

Bez tworzywowych kołków rozporowych ciężko sobie wyobrazić realizację wielu prac montażowych. Dzięki nim fachowcy mogą stworzyć solidne, a zarazem stabilne zamocowania. Na szczególną uwagę zasługują kołki uniwersalne, które za sprawą swojej wszechstronności, trwałości i prostoty montażu stanowią ważny element w wielu projektach budowlanych, remontowych czy wykończeniowych.

 

Tworzywowe kołki rozporowe to jedne z najpopularniejszych elementów, które umożliwiają trwałe mocowanie wybranych przedmiotów lub części w podłożu z betonu, pustaków, cegieł czy płyt kartonowo-gipsowych. To właśnie od tworzywowych kołków rozporowych bardzo często uzależniona jest stabilność całego mocowania, dlatego są nieocenionym narzędziem nie tylko profesjonalistów, ale także majsterkowiczów amatorów, którzy potrzebują solidnych i niezawodnych rozwiązań montażowych.

Kołek do zadań specjalnych

Tworzywowe kołki rozporowe są dostępne w różnych wariantach, a ich cechy i prawidłowe dopasowanie do materiału podłoża gwarantuje niezawodność wykonanych połączeń.

– Tworzywowym kołkiem rozporowym, który powinien znaleźć się w każdym domu czy na każdej budowie jest innowacyjny model SHARK® TWIST. Dzięki specjalnej kompozycji tworzywa sztucznego można używać go w połączeniu z wkrętami do drewna oraz gwintami metrycznymi, wykorzystując np. elementy gwintowane przy podwieszaniu instalacji sanitarnych. Ten kołek łączy w sobie wydajność, elastyczność i łatwość montażu, dzięki czemu oferuje szeroki zakres zastosowań. Produkt zapewnia szybki i bezproblemowy montaż, ponieważ można osadzić go palcem w wykonanym otworze, bez konieczności użycia młotka. W kołki SHARK® TWIST z łatwością wkręcimy odpowiednio dobrane łączniki, a wybrany rozmiar kołka zastosujemy z więcej niż jedną średnicą wkręta – komentuje Piotr Janik, Product Manager Würth Polska.

Kołki SHARK® TWIST tworzą w materiałach panelowych 8 punktowy węzeł o bardzo dużej powierzchni styku z podłożem. Wykonano na nich testy pod kątem przenoszenia wysokich wartości obciążeń oraz zoptymalizowano pod kątem rozpierania i siły potrzebnej do wkręcenia łącznika. Kołki SHARK® TWIST objęte są Europejską Oceną Techniczną.

Zastosowanie kołków uniwersalnych

Jak sama nazwa wskazuje, kołki uniwersalne nadają się do praktycznie każdego rodzaju podłoża. To oznacza, że można stosować je w podłożu betonowym, murowym (cegły pełne i perforowane – zarówno ceramiczne jak i silikatowe), w elementach z betonu komórkowego, płytach kartonowo-gipsowych oraz gipsowo-włóknowych.

Kołki uniwersalne nadają się do mocowania m.in.: karniszy, półek ściennych, szafek ściennych, obrazów, luster, lamp, kanałów kablowych, obejm rurowych, przełączników elektrycznych, wieszaków na ręczniki, znaków informacyjnych czy czujników ruchu.

– Możliwości zastosowania kołków uniwersalnych jest wiele, ale należy pamiętać, że należy używać ich w połączeniu z wkrętem do drewna o jak najprostszej konstrukcji gwintu (bez frezów młynkowych, przeciwgwintów czy wierteł). Doskonałym wyborem będą wkręty ASSY-D. Natomiast w przypadku wykonywania zamocowań w środowisku zewnętrznym lub wilgotnym niezbędne będzie połączenie kołka z wkrętem ze stali nierdzewnej – radzi Piotr Janik, Product Manager Würth Polska.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług