Komfortowe jutro dzięki inteligentnym meblom

Podczas tegorocznej edycji targów interzum w wirtualnej odsłonie firma Blum z Austrii zaprezentowała infrastrukturę pozwalającą wyposażyć meble w inteligentne rozwiązania. Na takich fundamentach producenci mebli i sprzętu kuchennego będą mogli w przyszłości realizować swoje koncepcje w duchu smart home. Jedna ze stref wirtualnego stanowiska targowego austriackiego specjalisty w zakresie okuć przedstawiała wizję skomunikowanego domu.

 

I nie chodzi tu tylko o sterowanie głosowe – uwaga skupiała się na łączności i automatyzacji. W odpowiedzi na cyfryzację niemal każdego obszaru życia Blum pokazał, jak meble, które są ze sobą skomunikowane i zasilane w energię, podniosą w przyszłości komfort życia. Ekspert w dziedzinie okuć zaprezentował swoją przyszłościową koncepcję na przykładzie infrastruktury modułowej, która niewielkimi nakładami pozwoli dostarczyć prąd do mebli. Dopracowane oraz łatwe w integracji rozwiązanie jest podstawą dla elektrycznych i inteligentnych realizacji w przyszłości – zarówno w zakresie sterowania głosowego, jak i automatyki domowej.

Większy komfort dzięki inteligentnym rozwiązaniom

Menedżer produktu, Fabian Längle, wyjaśnia, jaka idea kryje się za elektryfikacją mebli: „Tworzymy infrastrukturę, którą będzie można dalej rozbudowywać. Nie tylko z wykorzystaniem naszych rozwiązań, lecz również produktów innowacyjnych producentów mebli, a nawet producentów sprzętu elektrycznego”. Fabian Längle jest przekonany, że istnieje jeszcze wiele innych możliwych do zrealizowania w przyszłości zastosowań, które obok korzyści, takich jak design i przestrzeń użytkowa, sprawią, że meble staną się jeszcze bardziej funkcjonalne i atrakcyjne. „W głowie mamy wiele różnych rozwiązań. Ogrzewanie, chłodzenie, inteligentne zamykanie – potencjał w tym zakresie jest ogromy.“

System dla koncepcji przyszłości

Na targach Blum zaprezentował dwa konkretne przykłady wykorzystania prądu w meblach – podświetlane szuflady i port USB-C. Światło w meblach ma przy tym dwojaki cel. Z jednej strony funkcjonalny, ponieważ zawartość szuflad jest podświetlona i dobrze widoczna. Z drugiej strony emocjonalny, ponieważ nastrojowe oświetlenie stanowi element dekoracyjny. Wejście prądowe, które firma Blum zamontowała w ściance tylnej, to bardzo uniwersalne złącze. Firma stawia tu na popularny standard USB-C, który umożliwia ładowanie inteligentnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety czy laptopy, w miejscu, w którym są przechowywane. Co więcej, w ten sposób mogłyby być potencjalnie zasilane również akumulatorowe sprzęty kuchenne czy golarki elektryczne. Możliwe w przyszłości będzie także bezprzewodowe ładowanie dzięki integracji ładowarek indukcyjnych.

Nowe technologie, cel ten sam – większa wygoda

Producent okuć chce, by jego innowacje utorowały drogę klientom, którzy będą w stanie zareagować na trend, jakim jest inteligentny dom. Cel jest zawsze taki sam – wartość dodana dla użytkowników mebli. Ekspert Blum, Fabian Längle, wyjaśnia: „Skupiamy się zawsze na jednej rzeczy, czyli tworzeniu indywidualnych rozwiązań, dzięki którym żyje się wygodniej. Jesteśmy przekonani, że inteligentne meble będą w przyszłości odkrywały tu ważną rolę”.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług