Na miarę oczekiwań producentów mebli

Zastanawiając się nad zakupem oprogramowania, każdy zainteresowany stawia sobie na pierwszym miejscu pytanie, czy dany program sprosta jego wymaganiom, czy pozwoli mu zaprojektować indywidualne realizacje w sposób dopasowany technologicznie do prowadzonej produkcji, czy będzie generował dokumentację techniczną, jaki będzie efekt końcowy prezentacji projektu. To pytania, które najczęściej pojawiają się podczas poszukiwań odpowiedniego programu. W zależności od oferty i produkcji zakładu stolarskiego można dopasować odpowiednie oprogramowanie-narzędzie zgodnie z oczekiwaniami i preferencjami producenta.

Elastycznym oprogramowaniem, które sprawdzi się niezależnie od specyfiki produkcji zakładu stolarskiego, jest Palette CAD. W chwili obecnej dostępne na rynku już w wersji ósmej. Kilkanaście lat doświadczeń w branży meblarskiej uczyniło je potężnym narzędziem pozwalającym na dowolne konstruowanie mebli oraz ich produkcję.

Projektowanie i konstrukcja
Palette CAD to oprogramowanie, które można wykorzystać w każdym rodzaju produkcji. Program jest wyposażony w bogate biblioteki, w których znajdują się: kołki, zawiasy, uchwyty, korpusy do konfiguracji i wiele innych przydatnych przy projektowaniu części meblowych, a także biblioteki wyrobów takich producentów, jak: Hettich i Häfele oraz interfejs do programu Dynalog firmy Blum. W bibliotece tekstur znajduje się wiele wybarwień płyt, bejcy, fornirów, laminatów czy obrzeży PCV, zgodnych z oferowanymi przez producentów wzorami i numerami katalogowymi.

Najważniejszym jednak obiektem w Palette CAD jest inteligentna płyta meblowa, na której bazuje cała technika meblowa. Płytę meblową można w dowolny sposób obrabiać i przypisywać jej wszelkie stolarskie obróbki. Z takich płyt są składane meble dokładnie tak jak w warsztacie. Łączy się je łącznikami, docina, opisuje zmiennymi oraz zakłada warunki konstrukcyjne.

Program pozwala pracować w pełni automatycznie, wykorzystując konfiguratory korpusów, automatyczne podziały przestrzeni wewnętrznych oraz zautomatyzowane konfiguracje łączników i zawiasów. Ta opcja jest najczęściej wykorzystywana przy projektowaniu mebli skrzyniowych.

Przy niestandardowej zabudowie wykorzystuje się pojedyncze płyty, łączy je ze sobą, osadza kołki i inne akcesoria meblowe. To najczęściej wykorzystywana opcja przy indywidualnych zabudowach, elementach łukowych, elementach, gdzie nie można wykorzystać automatyki. W tym przypadku zostaje wykorzystana technologia ręcznego projektowania.

Każda z zabudów może być wykonana parametrycznie, co w przypadku powtarzalności bardzo ułatwia modyfikację. Wszystkie indywidualnie utworzone meble, łączniki, zawiasy mogą zostać zapisane we własnej bibliotece i wykorzystane w dalszych projektach.

Dokumentacja techniczna
Po wykonaniu całego mebla i nadaniu mu tekstur wykonana zostanie dokumentacja techniczna, pozwalająca przygotować ofertę dla klienta, rozpis produkcyjny oraz montażowy całej zabudowy. W tym celu jest generowany spis formatek jako ich zwymiarowany wydruk, specyfikacja materiałowa jako plik tekstowy, pdf, dxf oraz pliki CNC. Wydruk zwymiarowanej formatki uwidacznia wszystkie naniesione obróbki, miejsca łączeń, nawierty, zawiasy itp.
Kosztorys przedstawia wszystkie wykorzystane w projekcie materiały i akcesoria, uwzględniając ich ceny jednostkowe, tworząc także całkowity koszt zabudowy, uwzględniając koszty materiałów, robocizny oraz transportu i montażu.

Dla firm posiadających centra obróbcze CNC nie ma konieczności tworzenia papierowej dokumentacji technicznej. Wszystkie formatki są generowane jako pliki CNC i przekazywane poprzez postprocesor Palette CAM na centrum obróbcze do produkcji.

Prezentacja projektu
Palette CAD/CAM łączy w sobie cechy programu do konstrukcji oraz wizualizacji projektu. Po wykonaniu projektu można przygotować jego prezentację dla klienta, wykorzystując wiele dostępnych w programie form.

Całą zabudowę należy ustawić w pomieszczeniu klienta, tworząc w projekcie ściany, podłogę, sufit, osadzić okna i drzwi, po prostu odzwierciedlić rzeczywiste pomieszczenie na ekranie monitora, nadać wszystkim obiektom odpowiednie tekstury, ustawić odpowiednie światło i wyrenderować.

Prezentację można wykonać na kilka sposobów, począwszy od zrzutów obrazów w postaci fotorealistycznego zdjęcia, artystycznego zdjęcia w formie akwareli czy odręcznego szkicu, poprzez przygotowanie filmu (avi), zdjęć czy filmu 3D, interaktywnej prezentacji w formie Panoramy 360o (Palette MOVE) – którą można zaprezentować na tablecie, smartfonie czy w formie pliku do zobaczenia na komputerze – oraz jako interaktywne przejście przez wnętrze (Palette PLAY), gdzie kierunek przejścia wybiera oglądający w taki sam sposób, jakby się poruszał w grze komputerowej.

Zapewne dla każdego potencjalnego użytkownika najważniejsze jest, aby program, na który się zdecyduje, był nieskomplikowany w obsłudze, intuicyjny i przede wszystkim ułatwiający oraz usprawniający cały proces tworzenia mebla oraz jego produkcji. Palette CAD spełnia wszystkie te wymagania, a nawet więcej, ponieważ jego zadanie nie kończy się wraz z zaprojektowaniem mebli, ale pozwala również stworzyć wiele profesjonalnych wizualizacji, które mają ostatecznie przekonać klienta do podjęcia decyzji i zatwierdzenia realizacji.

(dg)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług