Site icon 4woodi

Nowa era druku

Druk cyfrowy pozwala nam przejść do kompletnie nowego wymiaru produkcji, gdzie materię kształtuje informacja – powiedział podczas Łódź Design Festival, Oskar Zięta. Jakie jeszcze możliwości ofertuje ta supernowoczesna technologia wprowadzona po raz pierwszy do branży meblarstwo -wnętrzarskiej przez firmę Interprint?

Pełna indywidualizacja produktu, swoboda dla projektanta w wyborze dekoru – to główne zalety jakie daje architektom i konsumentom druk cyfrowy na papierach dekoracyjnych, który firma Interprint uruchomiła jako pierwsza na świecie na przemysłową skalę.

Wykorzystując druk cyfrowy projektant nie musi już iść na żadne kompromisy. Może zgłosić się do Interprint z gotowym projektem (o określonych parametrach), opracować nowy wzór dedykowany do konkretnej inwestycji we współpracy z biurem projektowym Interprint, lub skorzystać z gotowej palety dekorów. – To klient decyduje jak ma wyglądać ostateczna wersja wzoru. Dzięki temu tworząc koncepcję danego obiektu, może dostać produkt maksymalnie dopasowany do jego potrzeb. A to przekłada się na satysfakcję inwestora i nierzadko decyduje np. o wygranej przetargu – wyjaśnia Sylwia Lasota.
Należy zaznaczyć, że minimalne zamówienie indywidualnego wzoru przy wykorzystaniu druku cyfrowego to 4 tys. m2 – o około 1/4 mniej niż w przypadku tradycyjnej produkcji. Dodatkowym atutem jest również fakt, że po opracowaniu wzoru, Interprint nie pozostawia projektanta samemu sobie, ale pomaga mu skontaktować się z producentem laminatu HPL.

Oskar Zięta mówi o druku cyfrowym
Perspektywy rozwoju produkcji jakie daje druk cyfrowy, podczas Łódź Design Festival przedstawił gościom Interprint Oskar Zięta – jeden z najbardziej znanych i uznanych polskich architektów i projektantów.

– Jesteśmy świadkami zmiany definiowania luksusu. Jego synonimem staje się dopasowanie. Obecnie wiele osób – wyedukowanych konsumentów – uważa, że luksusowe jest to, co zostało dopasowane do potrzeb jednostki. I to bez względu na rodzaj zastosowanych materiałów. – wyjaśnia Oskar Zięta – Możliwości jakie oferuje druk cyfrowy są szczególnie istotne w przypadku architektów. Dzięki niemu nie muszą już oni naginać swojej wizji do produktów, które znajdą we wzornikach, ale mogą wdrażać w życie swoje pomysły. Technologia ta pozwala na przejście z produkcji seryjnej do nowego wymiaru, w którym produkty kształtuje informacja, a dostosowanie materii do kształtu myśli może się odbyć bez ogromnego podnoszenia ceny i przy zastosowaniu parametrów industrialnych.

Hello world! – stwórz swój wzór
Próbkę możliwości jakie oferuje technologia druku cyfrowego firma Interprint zaprezentowała w Łodzi również w ramach wystawy Hello world! Goście, którzy odwiedzili tę ekspozycję mieli jedyną w swoim rodzaju szansę aktywnego współuczestniczenia w procesie kreowania dekoru i tworzenia unikalnego wzoru. Interaktywna instalacja wykorzystująca technologię “motion capture” (rejestrowania ruchu przekształcania go na obraz i dźwięk) pozwoliła uczestnikom “zanurzyć się” w wirtualnej rzeczywistości, wykreowanej na bazie dekoru Algorythmus.

– Energia wewnętrzna matematycznego algorytmu ukrytego w tym nowoczesnym wzorze była pobudzana przez każdą z osób, które wchodziły do specjalnego boxu wyposażonego w czujniki ruchu. Zebrana przez nie informacja była przetwarzana na kolejny algorytm, który krzyżując się z tym pierwszym tworzył niepowtarzalny wzór i niepowtarzalne tło dźwiękowe. Fuzję cyfrowej rzeczywistości i Natury, można było zobaczyć i usłyszeć wewnątrz boxu. – powiedziała Sylwia Lasota.

Źródło: PROFUNDO PR

.
Exit mobile version