Nowa metoda projektowania firmy LEUCO

Od milionów lat ewolucja biologiczna jest gwarantem efektywności – tworzenia optymalnych warunków do życia. Kieruje się ona zasadami projektowania, które można odwzorować matematycznie. Jedną z tych skutecznych formuł firma LEUCO przeniosła na geometrię niektórych swoich produktów, od frezów trzpieniowych po narzędzia wytaczarskie. Zgłoszona do opatentowania metoda projektowania oferuje wiele korzyści w zależności od sposobu jej wdrożenia w narzędziu.

 

Praca z modelami pochodzącymi z natury wyznacza nową erę w projektowaniu narzędzi. LEUCO wykorzystuje specjalny kształt występujący w konstelacji kwiatów, liści lub gdziekolwiek indziej w przyrodzie.

Liczby LEUCO i Fibonacciego: układ idealny – 5 6 8 3

Istotną cechą natury jest doskonałe współdziałanie geometrycznych kształtów i struktur. Prowadzi to do wysokiego poziomu funkcjonalności przy jednoczesnym efektywnym wykorzystaniu dostępnych zasobów. W tym przepisie na sukces mieści się zasada optymalnego rozkładu w formie spirali – konstrukcji doskonale wykorzystującej dostępną przestrzeń. W ten sposób na przykład słonecznik jest w stanie pomieścić w swoim kwiecie maksymalną liczbę nasion. Marguerite i szyszki również mają ten zoptymalizowany układ. Już w XII wieku Leonardo Fibonacci przedstawił tę naturalną zasadę jako model matematyczny. Od tego czasu mówimy o systemie Fibonacciego. Składa się on z ciągu liczb, w którym znajdują się kolejne liczbę uzyskuje się przez dodanie dwóch poprzednich liczb. Z tych stosunków liczbowych można wyprowadzić niezwykle skuteczne w przyrodzie kształty spiralne. Nawiązują one do modelu złotego podziału, co w przypadku dolnego słońca lub szyszki oznacza maksymalny dopływ światła lub maksymalną liczbę nasion na najmniejszej przestrzeni.

LEUCO i projektowanie według Fibonacciego: zoptymalizowany projekt narzędzi

LEUCO wykorzystuje system Fibonacciego z natury przy projektowaniu swoich produktów w celu dalszej poprawy ich wydajności. Tym samym, dzięki spiralnemu ułożeniu, LEUCO jest w stanie zmieścić jak największą liczbę krawędzi skrawających w ograniczonej przestrzeni korpusu narzędzia. Ułożone pod złotym kątem – 137,5 stopnia – krawędzie tnące są również w optymalnej pozycji względem siebie. Zalet nowej konstrukcji jest wiele: w zależności od rodzaju narzędzia pozytywne właściwości obejmują lepszą jakość cięcia po płynniejszą pracę. Drobniejszy wzór skrawania, wyższe posuwy i dłuższa trwałość narzędzia to kolejne korzyści. Dodatkowo krawędzie tnące wchodzą w drewno pod optymalnym kątem, co zmniejsza nacisk cięcia, a tym samym zmniejsza zapotrzebowanie mocy maszyny nawet o 20 procent. LEUCO złożyło wniosek o patent na zasadę projektowania i tym samym wzbogaciło swoje portfolio możliwości rozwojowych. Przekształcając naturalny wzór w innowacyjną technologię, producent dokonał ewolucyjnego skoku w optymalizacji konstrukcji narzędzi.

https://www.leuco.com/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług