Lectra wprowadza na rynek najnowszą wersję Versalis® Offline – nowe, cyfrowe rozwiązanie do cięcia skóry opracowane dla producentów mebli skórzanych. Versalis Offline został opracowany z myślą o maksymalizacji wydajności całego cyklu produkcyjnego i umożliwia producentom optymalizację procesu cięcia przy jednoczesnej poprawie produktywności, wydajności nestingu i ergonomii w celu szybszej produkcji mebli.
Nowa wersja Versalis® Offline ma budowę modułową, co daje możliwość pracy w wielu lokalizacjach. To samo rozwiązanie do cięcia można połączyć z kilkoma stacjami digitalizacji, dzięki czemu narzędzie produkcyjne może pracować szybciej (do 20 błamów skóry na godzinę), jednocześnie zwiększając wydajność rozkroju skór o nawet 10% w porównaniu z procesem ręcznym. Versalis® Offline obejmuje trzyetapowy proces – digitalizację skór, nesting na wielu błamach (rozmieszczenie szablonów) i wycinania wybranych formatek – i umożliwia producentom mebli osiągnięcie znacznej poprawy elastyczności oraz wydajności poprzez równoległą realizację każdego zadania. Dzięki ogromnym możliwościom automatyzacji operatorzy odpowiedzialni za rozkrój zostają uwolnieni od czasochłonnych operacji i mogą wykorzystać swoje umiejętności na bardziej kreatywne zadania o wyższej wartości.
Stacja digitalizacji Lectra z kamerami na podczerwień i rozszerzoną rzeczywistością umożliwia operatorowi wirtualną identyfikację wad skór bez fizycznego ich oznaczania. Producenci mogą szybciej digitalizować skóry, pracując jednocześnie z dwoma operatorami i zyskać do 2% oszczędności materiałowych, umieszczając znaczniki możliwie jak najbliżej wad.
Nowa stacja nakładania z mocą obliczeniową najnowszej generacji pozwala producentom na nesting, wycinanie elementów i testowanie strategii rozmieszczania wielu elementów w jak najkrótszym czasie oraz na poprawę wydajności nawet o 1,2% w porównaniu do standardowego trybu rozmieszczania kolejnych błamów skóry wbudowanego w innych konfiguracjach Versalis®.
Nowe rozwiązanie do cięcia Versalis® Offline jest teraz dostępne z jedną głowicą do cięcia dużych formatek lub z dwiema głowicami w celu osiągnięcia większej produktywności w przypadku małych i średnich formatek. Rozwiązanie jest bardziej kompaktowe w porównaniu z poprzednią wersją (3,2 m zamiast 4,2 m), dzięki czemu łatwiej je zainstalować w zakładach o ograniczonej przestrzeni. Projekcja wideo obsługuje technologię repozycjonowania skóry w celu uzyskania złożonych i niestandardowych zleceń cięcia. Ponadto zapewnia pomoc przy rozładunku wyciętych formatek w celu zwiększenia ergonomii i komfortu oraz poprawy wydajności operatora poprzez ograniczenie błędów sortowania podczas rozładunku.
„Przemysłowy Internet Rzeczy (IoT) oferuje zwiększenie szybkości produkcji poprzez połączenie rozwiązań krojowni z infrastrukturą IT. Cieszymy się, że możemy zaoferować te zaawansowane możliwości integracji w nowym rozwiązaniu Versalis® Offline. Versalis® Offline nie tylko pomoże zwiększyć wydajność pracowników, ale jego modułowe opcje umożliwiają także większą elastyczność operacyjną i niższe koszty produkcji, zapewniając bardzo szybki zwrot z inwestycji” – wyjaśnia Céline Choussy, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie Lectra.