Site icon 4woodi

Nowe formy światła

Nowoczesne systemy oświetleniowe to rozwiązanie nie tylko stricte funkcjonalne. Dostępne dziś oprawy, listwy i taśmy mają nie tylko oświetlać, ale też zdobić meble i wnętrza. Podkreślać to, co w nich najpiękniejsze. Same z siebie przyciągać wzrok i uwagę. Jakie opcje mamy dziś do wyboru? Okazuje się, że jest ich mnóstwo!

 

Potrafi wyeksponować to, co w naszych domach najlepsze i najpiękniejsze, a także ukryć to, co powinno pozostać w cieniu. Zwracamy na nie uwagę dopiero, gdy się ściemnia, a jednak również i w dzień ma wielką moc… Światło, bo o nim mowa, to nieocenione narzędzie dekoracyjne, które w ostatnim czasie szybko zyskuje na znaczeniu.

Chętnie wykorzystywane przez projektantów jest też dostępne w coraz szerszej i bogatszej palecie. Wszystko po to, rzecz jasna, by uzyskać jeszcze lepszy efekt estetyczny. Na jakie oświetlenie warto zwrócić uwagę? Oto kilka propozycji firmy REJS, która właśnie poszerzyła ofertę o bogatą paletę systemów oświetleniowych.

Taśmy LED

Można je montować zarówno w okładzinach ściennych i sufitowych, jak też w zabudowach oraz samodzielnych meblach. Przydają się np. do doświetlenia blatu roboczego w kuchni – montowane są wówczas pod szafkami górnymi albo do delikatniejszego podkreślenia cokołów i wieńców. Świetnie wyglądają w otwartych regałach, biblioteczkach, a także w przeszklonych witrynach, w których pomagają wyeksponować szkło lub porcelanę.

„Taśmy wykorzystać można w zasadzie w każdym pomieszczeniu domu. I w każdym mogą wyglądać znakomicie, spełniając funkcję czysto użytkową bądź tworząc odpowiedni klimat. Dostępne w ofercie REJS cztery rodzaje taśm LED, w zależności od potrzeb, mogą emitować światło jasne lub nastrojowo ściemnione, ciepłe, neutralne i zimne. Taśmy proponujemy w długości podstawowej 5 m, a wariant 2835 – również 50 metrów. Dzięki temu tworzenie nawet odważnych, dużych instalacji świetlnych nie jest problemem” – wyjaśnia Joanna Posadzy, dyrektor marketingu REJS.

Uzupełnieniem taśm LED są łatwe w montażu zasilacze. Proponowane są w dwóch wersjach. Zasilacze MASTER dostępne są w 8 wariantach (7, 12, 16, 24, 33, 54, 65, 80 W). Z kolei zasilacz gniazdkowy tylko w wersji 6 W. Wszystkie zasilane są ze standardowej sieci 230 V.

Włączniki

Innym, aczkolwiek również niezbędnym elementem systemów oświetleniowych są włączniki. Te proponowane dziś przez REJS w niczym nie przypominają tradycyjnego pstryczka montowanego w ścianie. Pozwalają nie tylko włączyć i wyłączyć światło, ale również regulować jego natężenie (tak zwana funkcja ściemniacza). Montować je można w różnych częściach zabudowy, a wybrane modele – również elegancko ukryć np. pod blatem, za frontem lub pod płytą (W10), a nawet wewnątrz profilu (W09).

Do wyboru są modele obsługiwane za pomocą pilota (np. W08), dotykowe i bezdotykowe (W05) – reagujące np. na zbliżenie się dłoni. Te ostatnie sprawdzą się również w spiżarniach i garderobach. Jeden z wariantów – W05 – włącza światło po otwarciu drzwi lub frontu mebla. Zapasy i ubrania będą widoczne niezależnie od pory dnia, gdy tylko będziemy ich potrzebować.

Wszystkie włączniki REJS utrzymano w nowoczesnej, bardzo dyskretnej stylistyce i uniwersalnej kolorystyce (czerń, biel i srebro).

Niewidoczny, ale nie mniej ważny osprzęt

„Budując portfolio oferty oświetleniowej, staraliśmy się, by była ona jak najbardziej kompleksowa. Dlatego obejmuje ona również całą gamę niewidocznego na co dzień, ale niezbędnego osprzętu” – dodaje Joanna Posadzy. O jakich rozwiązaniach mowa?

Przede wszystkim o niewielkich złączkach do taśm LED, które umożliwiają ich łączenie w długie łańcuchy świetlne. Dostępne są w wersji bez przewodu (do sztywnego połączenia) lub z przewodem o długości 2 m. Oprócz nich wykonawcy znajdą profile i oprawy w różnych temperaturach barwy, rozdzielacze, przewody i przedłużki. Warte uwagi są klipy metalowe do szklanych półek. Zapinane do bocznej krawędzi tafli emitują światło, które jakby rozlewa się w szkle, dając piękny efekt dekoracyjny.

Exit mobile version