Nowe normy, nowe rozwiązania

Firmy oferujące urządzenia odciągowe musiały elastycznie zareagować na wejście w życie nowej normy europejskiej EN 16770:2014, która zwiększyła natężenia przepływu dla odciągarko-odpylarek stosowanych wewnątrz pomieszczeń do 8000 m³/h (zamiast jak dotychczas 6000 m³/h). Odpowiedzią firmy Felder na nowe unijne przepisy jest przemysłowa odciągarko-odpylarka RL 350.

Skuteczne odpylanie za dobrą cenę
„Zmiana przepisów pozwoli przedsiębiorstwom stosującym urządzenia odciągowe na wygenerowanie sporych oszczędności, bo zamiast stosować drogie, zewnętrzne instalacje, mogą zapewnić zdrowe, bezpyłowe środowisko wykorzystaniem mniejszych, tańszych, ale wciąż bardzo skutecznych urządzeń” – mówi Bożena Bizoń z działu marketingu Felder Group Polska.
Firmom, które poszukują urządzeń odciągowych, Felder oferuje przetestowane pod kątem zawartości wydalanego pyłu odciągarko-odpylarki dla dowolnych wymagań. Istniejące już odciągarko-odpylarki RL 125, RL 160 i RL 200 zostały zmodernizowane i oferują jak zwykle wysoką uniwersalność oraz wydajność na najmniejszej powierzchni. Nowe modele: RL 140 oraz RL 350 – najbardziej wydajne urządzenie w swojej klasie – uzupełniają bogatą paletę produktów wraz ze sprawdzonymi modelami RL 250 i RL 300.
„Wszystkie urządzenia osiągają stopień resztkowego stężenia pyłu poniżej 0,1 mg/m³ i tym samym odpowiadają kategorii H3. Natężenie przepływu aż do 8000 m³/h gwarantuje niezależnie od wyzwania doskonałe wyniki odciągania” – podkreśla Bożena Bizoń.
W przeciwieństwie do konwencjonalnych urządzeń odciągowych firma Felder umieszcza wentylator po stronie przefiltrowanego powietrza. Dzięki temu w całym systemie wytworzone zostaje podciśnienie, które nie dopuszcza do wydostawania się pyłu w przypadku nieszczelności.

RL 250, RL 300 i RL 350 w nowej odsłonie

Zastosowanie filtrów nabojowych w tym typoszeregu maszyn oferuje zwiększoną powierzchnię filtracyjną. Ułożony podłużnie pojemnik na wióry gwarantuje idealne, równomierne zapełnienie worków na wióry, a optymalny system ich mocowania pozwala na szybką zmianę worków. Standardowo odciągarko-odpylarki wyposażone są w gaśnicę wodną oraz oczyszczanie JET filtrów. Systematyczne uderzenia powietrza sprężonego czyszczą filtr w pełni automatycznie i gwarantują niezmiennie perfekcyjne wyniki odciągania.

Brykieciarka plus odpylacz, czyli 100% korzyści
W czasach, w których koszty paliw, utylizacji oraz magazynowania nieustannie rosną, coraz więcej przedsiębiorstw korzystających z urządzeń odciągowych decyduje się na ich zintegrowanie z brykieciarką.
„Z brykieciarką Feldera redukuje się objętość wytwarzanych trocin aż o 90%, a jednocześnie odpadają koszty inwestycji w bunkry lub silosy do przechowywania trocin. Dzięki wysokoenergetycznym brykietom obniżyć można koszty ogrzewania lub też sprzedaż brykietów może stać się dodatkowym źródłem dochodu” – komentuje Bożena Bizoń.
Ważną cechą brykieciarki jest ilość zawartego oleju hydraulicznego – w zależności od typu jest to 125-290 l. Ze względu na rodzaj budowy brykieciarki Feldera nadają się do pracy na okrągło. Montaż na stabilnej ramie nośnej gwarantuje szybką instalację i umożliwia bezproblemową kombinację z odciągarko-odpylarkami Feldera.

Wszechstronny stół szlifierski

Stół szlifierski jest podstawowym komponentem zdrowego klimatu w zakładzie stolarskim. Doskonale przekonali się już o tym Austriacy i Niemcy, którzy w swoich krajach narzucili wymóg stosowania odpowiedniego stołu szlifierskiego z zintegrowanym odciągiem. Dzięki temu emitowany podczas szlifowania pył zostaje optymalnie wyłapany i natychmiast odessany.
„Do tej pory duże stoły robocze zajmowały dużo miejsca i można ich było używać wyłącznie stacjonarnie. Felder połączył swój nowy stół szlifierski FST 160 z regulowanym na wysokość stołem roboczym FAT 300, gwarantując mobilność, wszechstronność oraz indywidualny komfort użytkowania” – mówi Bożena Bizoń.
Stół szlifierski FST 160 Feldera może zostać szybko i łatwo podłączony do istniejących instalacji odciągowych i jest natychmiast gotowy do pracy. Wysoka wydajność odsysania połączona z optymalną prędkością odciągową oraz całościowo odsysaną powierzchnią roboczą 1530 x 800 mm gwarantują czyste miejsce pracy. Za sprawą cofniętego pola roboczego można też łatwo i czysto szlifować krawędzie. Stół jest regulowany na wysokość w zakresie od 726 do 1026 mm, jednak rzeczywiście stanie się mobilny w kombinacji ze stołem roboczym FAT 300 Feldera, dając pełne 600 mm płynnie regulowanej wysokości oraz mobilność dzięki gumowym kółkom obrotowym.
FAT 300 daje się wykorzystać na wiele sposobów, a masywna i wytrzymała konstrukcja razem ze zwrotnymi kółkami obrotowymi daje się łatwo przesuwać również po nierównym i brudnym podłożu. Za sprawą lekko działającej hydrauliki nożnej można dopasować wysokość roboczą płynnie i szybko do wykonywanych czynności, co oszczędza czas i chroni plecy. Masywna i odporna na odkształcenia konstrukcja, ergonomiczna hydraulika nożna, wysokiej jakości cylinder hydrauliczny oraz ekstremalnie wytrzymały na wypaczenia blat roboczy sprawiają, że stół roboczy FAT 300 Feldera stanie się wielozadaniowym pomocnikiem w każdym zakładzie stolarskim. Stół roboczy można indywidualnie wyposażyć we własny blat w wymaganym wymiarze. Dzięki kombinacji tych dwóch produktów Felder oferuje perfekcyjne rozwiązanie dla różnorodnych prac szlifierskich przy małym zapotrzebowaniu na miejsce.

Fot. Felder

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług