Site icon 4woodi

Nowe szczotkarki firmy Gumet

Polski producent maszyn – Gumet – zwiększył swój asortyment szczotkarek. Ich zastosowanie powoduje znaczne usprawnienie procesu szlifowania oraz strukturyzacji, nie tylko przyspieszając obróbkę, ale także zdecydowanie podnosząc jakość. Mając wpływ na te parametry, można w prosty sposób poprawić konkurencyjność produktu pod względem jakości i ceny.

Perfekcyjna powierzchnia
Seria maszyn Perfection zaprojektowana jest do przemysłowej pracy pod dużymi obciążeniami. Innowacyjne, opatentowane zastosowanie walcowych szczotek oraz oscylujących dysków szlifujących powoduje uzyskanie idealnej powierzchni elementów obrabianych. Maszyny występują w zróżnicowanych szerokościach (od 600 do 2450 mm) oraz mogą być dowolnie skonfigurowane. W zależności od potrzeb klienta seria Perfection umożliwia wykorzystanie dowolnej ilości głowic szlifujących, stacji dysków roboczych lub szczotek czyszczących. Szczotki czyszczące mogą współpracować z listwą dejonizującą lub tzw. nożem powietrznym. Wszystkie parametry obróbki są płynnie regulowane. Posuw elementu odbywa się na stole podciśnieniowym z silną pompą vacuum o mocy 7,5 kW. Agregaty szlifujące sterowane są automatycznie, maszyna może być wyposażona w operatorski panel PLC, istnieje wówczas możliwość zapisania do kilku tysięcy programów dla konkretnych detali. W przypadku dużych zakładów produkcyjnych ma to ogromny wpływ na zwiększenie wydajności produkcji oraz zmniejszenie czasów przygotowawczych.
Nowoczesne maszyny serii Perfection są znakomitym rozwiązaniem dla szlifowania elementów zarówno frezowanych, jak i płaskich. Dzięki ruchowi oscylacyjnemu dysków szlifierskich możliwe jest uzyskanie równomiernego efektu szlifowania na całej powierzchni. Ma to kluczowy wpływ na jakość produkowanych elementów. Idealne efekty uzyskane są również w przypadku matowienia powierzchni po lakierach wodnych i UV.
Szlifierki serii Perfection występują w wersjach: dolnej i pionowej. Pionowa szlifierka Perfection VS przeznaczona jest do szlifowania elementów wiszących. Dzięki tej innowacyjnej technologii możliwe jest m. in. zautomatyzowanie matowienia elementów lakierowanych w linii.

Strukturyzacja
Proces strukturyzacji odbywa się za pośrednictwem min. dwóch wałów umieszczonych prostopadle do pasa transportera, których obroty są skierowane przeciwnie względem siebie. Agregaty szczotkujące wymagają zastosowania dużej mocy roboczej, dlatego oferowane są maszyny z silnikami 5,5 oraz 7,5 kW. Dostępne są cztery szerokości robocze: 400, 600, 1000 i 1350 mm. Konstrukcja maszyny umożliwia bezpieczną obróbkę elementów o długości od 300 mm. W przypadku potrzeby szlifowania krótszych elementów proponowane jest zastosowanie podciśnieniowego stołu posuwu (vacum). Bębny robocze posiadają niezależną regulację wysokości, prędkości obrotowej oraz kierunku. Również prędkość posuwu jest płynnie regulowana. Element szlifowany zabezpieczony jest czterema rolkami dociskającymi. Istnieje opcja zastosowania większej ilości bębnów roboczych (taka konfiguracja przedstawiona jest na fotografii). Maszyna występuje również w wersji zabudowanej. Jest przystosowana do pracy w linii produkcyjnej. Istnieją dwie opcje sterowania: za pomocą standardowych potencjometrów i przycisków oraz za pośrednictwem dotykowego panelu PLC.

Idealna obróbka wzdłużna
Model PROFI 150 stanowi bazę dla zaawansowanej linii szlifującej. Szlifowanie odbywa się przy użyciu trzech szczotek – górnej i dwóch bocznych (lewej i prawej). Każda z głowic posiada precyzyjną regulację odległości od elementu oraz kąta pochylenia. Prędkości obrotowe szczotek oraz posuw są płynnie regulowane. Dzięki temu możemy dostosować obróbkę do zróżnicowanej produkcji. Szerokość robocza maszyny wynosi 150 mm i jest wystarczająca przy produkcji listew. Konfiguracja maszyny jest dowolna, może być wyposażona w minimum 3 sztuki agregatów szlifujących, maksymalna ilość głowic może dochodzić, przy zaawansowanych procesach technologicznych, do kilkunastu.
Dla mniej wymagających klientów lub zakładów o większym zróżnicowaniu produkcji proponowane są uniwersalne szlifierki US250 lub UTS. Przy użyciu szlifierki US250 proces szlifowania odbywa się za pośrednictwem dwóch bębnów szlifujących. Kombinacja przeciwnych kierunków obrotów wałów z zastosowaniem bębnów szlifujących o skośnym umieszczeniu lameli ściernych powoduje uzyskanie powierzchni szlifowanej o doskonałej gładkości. Umieszczenie bębnów roboczych szlifierki US250 może być dowolne. Możliwe jest szlifowanie elementu poprzez dwa bębny górne, górny i boczny, górny i dolny itp. Znakomitym rozwiązaniem jest możliwość odwrócenia bębna o 180° i szlifowanie elementów trzymanych w dłoni. Ma to szczególne zastosowanie w produkcji małoseryjnej. Elastyczność użytkowania maszyny powoduje znaczne obniżenie kosztów rozbudowy parku maszyn, ponieważ ograniczone jest do zakupu jednego, wielofunkcyjnego urządzenia.
Przy użyciu szlifierki UTS możliwe jest szlifowanie elementów o złożonym przekroju. Regulacja wysokości (od 0 do 150 mm) oraz kąta pochylenia wrzeciona (od 0 do 180°) umożliwia dostosowanie maszyny do zróżnicowanych potrzeb.
Z nowościami można zapoznać się na stronie: www.sanding.technology

Fot. Gumet

.
Exit mobile version