Nowoczesne miejsca pracy. Relacja z Connection Days w Warszawie

Jakie będą biura przyszłości, czym jest design syntetyczne oraz jakie meble sprawdzą się w tzw. collaborative spaces? O tym mi.in. można było dowiedzieć się podczas Connection Days w Warszawie. Wydarzenie odbyło się 14-15 marca 2023 r. w salonie firmowym Flokk. Wydarzenie to wiązało się z debiutem na polskim rynku nowej marki w portfolio firmy – brytyjskiego Connection.

 

 

Flokk to norweski dom marek, dostarczający kompleksowe rozwiązania do przestrzeni biurowych. Pod koniec ubiegłego roku do portfolio firmy dołączyła brytyjska marka Connection, która obecnie wchodzi na rynek polski. Z tej właśnie okazji, w salonie firmowym Flokk w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 12a, w dniach 14-15 marca odbyły się Connection Days. Na zaproszonych gości czekało szereg atrakcji oraz inspirujących spotkań z przedstawicielami marki i designerami. Wszystko to w nowoczesnej oprawie biurowej z portfolio marek Flokk.

Connection

Pierwszego dnia, 14 marca we wtorek w godzinach 14.15 – 18.30 odbyło się spotkanie inaugurujące pojawienie się marki Connection na rynku polskim. Podczas niego oficjalnie zaprezentowano portfolio brytyjskiego producenta mebli biurowych, którego dewiza brzmi: „space that works” („przestrzeń, która pracuje”). W duchu tego hasła powstają meble do przestrzeni typu collaboration spaces. Ułatwiają one współpracę między członkami zespołu czy też interdyscyplinarnie między zespołami. O nich właśnie opowiadała przybyła na wydarzenie Elizabeth Bene. Przedstawicielka marki mówiła m.in. o tym jak meble Connection wspierają każdy rodzaj pracy – zarówno w skomplikowanych i współzależnych przestrzeniach biurowych i coworkingowych poprzez duże projekty edukacyjne czy mniejsze biura. Zwracała też uwagę, jak dobre zrozumienie potrzeb nowoczesnych środowisk komercyjnych, edukacyjnych i sektora publicznego pozwala Connection dostosować ofertę do zmieniających się praktyk pracy. Współpraca, skupienie, spotkania i życie towarzyskie w biurze – to cztery filary. One obecnie interpretują sposób, w jaki ludzie pracują, dlatego też stanowią fundament portfolio Connection.

Design synestetyczny i spekulatywny

Równie inspirujące było spotkanie z dr Joanną Jurgą. Jest ona projektantką produktu i przestrzeni, badaczką w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczynią w School of Form Uniwersytetu SWPS. Specjalista od projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa, przybliżyła zgromadzonym gościom zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego oraz jego roli w aranżacji współczesnych przestrzeni biurowych. To one są bowiem obecnie kluczowym zasobem. Ich definiowanie wpływa na fizyczne i emocjonalne nastawienie. Tworzy kulturę organizacji i oddziałuje na produktywność osób w niej przebywających.

 

15 marca z kolei, podczas dnia otwartego, przybyli goście mogli w pełni zapoznać się z ofertą marki, która została wyeksponowana w przestrzeni salonu Flokk. Uwagę przybyłych zwróciły kompaktowe mini biura z kolekcji Rooms od Connection. Można je bardzo łatwo konfigurować. Różnorodne formy i kształty parawanów, ścianek działowych nie tylko wydzielają, ale także wygłuszają otwarte przestrzenie biur. Ułatwiają tworzenie formalnych i mniej formalnych miejsc spotkań – o czym zgromadzeni goście przekonali się na żywo. Poza kolekcją Rooms, można było zapoznać się z innymi bestsellerami marki Connection, między innymi designerskimi, okrągłymi stanowiskami do pracy Kuppel. Do dyspozycji gości spragnionych rzetelnej i fachowej wiedzy pozostawali eksperci firmy Flokk. Podczas Connection Days odpowiadali oni na wszystkie pytania, służyli wsparciem i profesjonalnym doradztwem.

Flokk – sprawdzone rozwiązania i śmiałe innowacje

Firma Flokk bazuje na doświadczeniu należących do niej marek, z których każda ma unikatową tożsamość. Marka HÅG projektuje krzesła, które pomagają użytkownikowi zachować zdrowie, aktywność i czujność. Umożliwiają one bezwysiłkowy ruch całego ciała podczas siedzenia i pracy. Rezultatem jest większa swoboda, większy komfort i lepsza produktywność. Krzesła marki RH zaprojektowane są dla lepszej efektywności pracy. Z kolei Giroflex to marka z 150-letnim doświadczeniem i szwajcarską jakością, dopasowana do potrzeb ludzkiej anatomii. Marka Offecct to skandynawska firma projektująca unikatowe meble, które tworzą inspirujące miejsca spotkań w domu, biurze i przestrzeni publicznej. Od 4 lat do Flokk należy również dobrze znana polskim klientom marka Profim, a od niedawno pod dachem Flokk znalazła się brytyjska marka Connection!

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług