Odkryj wyraźną różnicę

Aby stawiać czoła realnym, często niestandardowym i trudnym wyzwaniom na krojowniach, firma Allcomp Polska już w pierwszej połowie tego roku zaprezentowała nową koncepcję rozwiązań dla krojowni. Obejmuje ona cutter one.5 oraz lagowarkę aero, które w maju pokazano jednocześnie na niemieckich targach Texprocess i interzum. Obydwie maszyny dedykowane producentom z branży meblarskiej zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.  Z jakimi wyzwaniami pomagają się zmierzyć nowe rozwiązania?

Dlaczego brak rąk do pracy i wykwalifikowanej kadry może stać się mniej dotkliwy? Producenci mebli tapicerowanych często podkreślają: „Brak nam rąk do pracy. Na rynku jest mało wyszkolonych fachowców, ludzie nie chcą się przyuczać do zawodu. Krojczych i tapicerów jest jak na lekarstwo”. To poważne wyzwanie, któremu nie jest łatwo stawić czoła, bo jak przy braku na rynku wykwalifikowanej kadry zapewnić sobie ciągłość i bezpieczeństwo produkcji?

Automatyzacja skutecznie podnosi konkurencyjność firm produkujących meble tapicerowane, coraz częściej stając się atutem w oczach kontrahentów poszukujących zleceniobiorcy. Często staje się rodzajem „gwarancji” możliwości produkcyjnych zakładu oraz tego, że zlecenie zostanie wykonane na czas. Nowe rozwiązania Unicut, będące podwaliną konceptu Przemysłu 4.0 na krojowni, łatwością użytkowania przekonują nawet najbardziej zagorzałych przeciwników automatyzacji.

Cutter do wielowarstwowego rozkroju tkanin tapicerskich Unicut one.5 został przygotowany tak, by praca na nim nie nastręczała trudności. Szkolenia podczas wdrożenia pokazują, w jaki sposób praktycznie każda osoba, która stanie za pulpitem operatora, będzie mogła sobie poradzić ze skomplikowaną produkcją. Łatwość użytkowania idzie w parze z łatwością obsługi technicznej. „To dlatego, że od początku w Allcomp Polska staraliśmy się, by było to urządzenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, tnące wszystkie rodzaje materiałów tekstylnych. Solidne i zaprojektowane tak, aby pracowało nieprzerwanie przez długi czas. Cutter one.5 to nowoczesna technologia, która przynosi oszczędność czasu pracy i nakładów finansowych” – tak prezentuje automatyczną maszynę do rozkroju tkanin przedstawiciel firmy Allcomp Polska, Karol Tondos, specjalista ds. produktu.

Jak lagować ciężkie materiały i oszczędzać surowiec?

Producenci tapicerki meblowej często zwracają uwagę, że: „Belki materiału, które lagujemy w zakładzie, są bardzo ciężkie. Układy przygotowane do rozkroju mają po kilkanaście metrów. Jak mają temu podołać moi pracownicy? Przygotowanie materiału do rozkroju trwa wieczność”.

Belki materiału wykorzystywane do produkcji mebli tapicerowanych potrafią ważyć po 100 kilogramów i więcej. Są producenci, którzy lagują materiał z belek o znacznie większej wadze. Lagowanie długich, bo czasami sięgających nawet 15 m i dłuższych układów, jest niemałym wyzwaniem. Ręczne lagowanie jest nie tylko skomplikowane, ale trudne i uciążliwe, do tego niedokładne i nie gwarantuje powtarzalności. Przy lagowaniu długich układów do pomocy potrzebnych jest czasami nawet kilka osób. Tę trudną sytuację rozwiązuje wyprodukowana w Polsce lagowarka Unicut aero, która pozwala znacznie przyspieszyć ten czasochłonny proces!
Wzmocniona konstrukcja lagowarki przygotowana jest do pracy z bardzo ciężkimi belami tkanin tapicerskich i lagowania długich układów. Dodatkowymi atutami są m.in. możliwość zdalnego sterowania i kontroli pracy lagowarki przez urządzenia mobilne, np. tablet.

Lagowarka aero może być dostosowana do specjalnych wymogów zakładu produkcyjnego, innych niż standardowe, np. szerokości belek materiałów czy specyfiki lagowania. Polski producent zapewnia szerokie możliwości dopasowania rozwiązania do indywidualnej specyfiki produkcji.

Jak kroić bardzo wysokie nakłady owaty?

Producenci zgłaszają często kłopoty z wolnym cięciem surowców typu owata. Brak dobrego sposobu na rozkrój tego surowca sprawia, że spowolniony jest cały proces produkcji. Jak mówi jeden z nich: „Obecne możliwości techniczne nie pozwalają nam na rozkrój owaty w bardzo wysokich nakładach, co znacznie oszczędziłoby nam czas przygotowania materiałów”. Rozwiązanie Allcomp Polska zostało wypracowane z producentami, by mogło w najlepszy z możliwych sposobów odpowiedzieć na tę realną potrzebę. Problem wielowarstwowego rozkroju owaty został rozwiązany poprzez specjalny system Ovata Cut, który będzie można zobaczyć na targach Furnica 2015.

Specjalny, montowany nad stołem system dosłania i dociska cały układ, a odpowiednio przygotowane funkcje sterujące maszyny tnącej ułatwiają wycinanie wielowarstwowo rozłożonej owaty. W standardowych rozwiązaniach zwykle ryzyko rozszczelnienia układu pojawia się podczas przesuwu konwojera z owatą. Dedykowany system Ovata Cut oraz właściwie sparametryzowana siła vaccum maszyny tnącej pozwalają na szczelne dokrycie owaty, co zabezpiecza przed jej rozprężeniem. System Ovata Cut pozwala na rozkrój nakładów, których wysokość przed kompresją wynosi nawet 40 cm.

Premiera polskich rozwiązań, które ułatwiają produkcję

Jeżeli dostrzegasz podobne zjawiska oraz wyzwania także w swoim zakładzie, jeżeli zastanawiasz się, czy nowe technologie sprawią, że praca w twoim zakładzie będzie efektywniejsza i przyniesie wymierne korzyści, jeżeli masz wiele innych pytań i spostrzeżeń, to skontaktuj się z firmą Allcomp Polska w Katowicach i zweryfikuj, jakie rozwiązania będą dla ciebie odpowiednie.

Warto sprawdzić, jak rozwiązania technologii Unicut pozwalają na wydajniejszą pracę na krojowni i wkroczenie w nową fazę rozwoju firmy. Kontakt: tel.: 883 307 993.

www.allcomp.pl
www.justcut.pl

(kk)

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług