Site icon 4woodi

Paged Meble debiutuje na targach Orgatec w Kolonii

Paged Meble, firma z ogromną tradycją w produkcji krzeseł w technologii gięcia drewna, po raz pierwszy zaprezentuje swoją ofertę na tegorocznych targach wyposażenia biur Orgatec. Specjalnie na tę okazję marka przygotowała wyjątkową premierę – krzesło projektu Macieja Karpiaka, projektanta specjalizującego się w zrównoważonych technologiach przyszłości. Już w dniach 22-25 października 2024 roku, podobnie jak inne tegoroczne nowości, będzie można je obejrzeć na stoisku Paged Meble w Kolonii.

 

Krzesło, którego premiera odbędzie się na targach Orgatec w Kolonii, to pierwszy projekt Paged Meble zrealizowany we współpracy z Maciejem Karpiakiem – projektantem, który jako pierwszy z Polaków zaprezentował prototypy swoich mebli podczas Salone Satellite w Mediolanie (2003 r.), laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. głównej nagrody w konkursie Interior Innovation Award organizowanym przez IMM Cologne pod patronatem German-Design-Council za projekt the Wall Kitchen (2015 r.), nagród Must Have, Dobry Wzór, German Design Award i wyróżnienia w konkursie Wzór Roku dla kultury za systemowy projekt oprawy oświetleniowej Xilo (2021 r.) oraz finalista konkursu Millenium Technology Prize 2016 (odpowiednika nagrody Nobla w dziedzinie technologii przyszłości) za koncepcję bioreaktora do domowego uprawiania spiruliny.

 

Premiera – krzesło projektu Macieja Karpiaka

– Ostatnio dużo pracuję nad materiałami pochodzącymi z recyklingu, biokompozytami, głównie w technologiach addytywnych, więc może wydać się dziwne, że nagle projektuję krzesło. Dla mnie jednak wartość ma też możliwość pracy z naturalnym materiałem – mówi Maciej Karpiak zapytany, dlaczego zdecydował się na współpracę z Paged Meble. – Oczywiście staram się, żeby i tutaj było obecne to, co jest w moim projektowym DNA, czyli właśnie praca z materiałami nadającymi się do recyklingu lub upcyklingu – podkreśla projektant. Efekt tej współpracy już wkrótce zostanie zaprezentowany na targach Orgatec.

Podczas targów Orgatec Paged Meble zaprezentuje również inne tegoroczne nowości, m. in. stoliki kawowe DRUM, stoły drewniane SUND oraz przesłony SOLO zaprojektowane przez Maja Ganszyniec Studio.

DRUM – gięcina i wyplot na nowo

Stoliki kawowe DRUM to nowe projekty łączące najbardziej charakterystyczne dla marki elementy – gięte drewno i wyplot z rattanu w lekkiej, nowoczesnej formie. – Tradycyjne, prawdziwie rzemieślnicze techniki pracy z drewnem to w dzisiejszych czasach rzadkość. Tym większą radością była możliwość stworzenia mebla właśnie za pomocą pracy ludzkich rąk. W rodzinie stolików DRUM zaproponowaliśmy dwa kształty i rozmiary, mogące funkcjonować osobno i razem. Obie formy oparte są na tej samej zasadzie – drewniany blat zamknięty został w obłej pętli z gięciny, a dolna półka, lekka i ażurowa, to naturalny wyplot, naciągnięty na drewnianej ramie. Od właściwego naciągu zależy jakość mebla i właśnie ten element, napięty jak bębenek, stał się inspiracją dla nazwy – mówi Maja Ganszyniec, autorka projektu, założycielka Maja Ganszyniec Studio.

SUND – uniwersalny drewniany stół

Stół SUND, choć nie ma elementów z giętego drewna, został tak zaprojektowany, aby doskonale komponował się z tak charakterystycznymi dla marki giętymi krzesłami. To zasługa zaoblonych krawędzi blatu i charakterystycznego kształtu nóg, w którym także pojawia się zaoblenie. Ten prosty, dość neutralny w wyrazie mebel jest niczym platforma, przy której funkcjonować mogą krzesła w różnych stylach – także zestawione razem.

Kolejną zaletą tego mebla jest ogromna uniwersalność – prostokątny stół o szerokim (110 cm) blacie zaprojektowany tak, by można używać go pojedynczo lub zestawiać w ciągi, sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak w przestrzeniach biurowych oraz w lokalach gastronomicznych.

SOLO – oryginalna przesłona dzieląca przestrzeń

Kolejną ciekawą nowością Paged Meble, która będzie można zobaczyć na targach Orgatec są przesłony SOLO – drewniane ramy, na które naciągnięto rattanową matę, przeznaczone do podziału przestrzeni, np. blatu stołu. W odróżnieniu od typowych ścianek dźwiękochłonnych dwie warstwy rattanowgo wyplotu efektownie filtrują światło, zapewniając pewien prześwit, i dają poczucie obcowania z przedmiotem starannie wykonanym z naturalnych materiałów. Wrażenie to podkreśla elegancki detal, jakim są mosiężne nóżki panelu.

ARIA, TUK i NOTE – dobrze znane modele na nowych podstawach

Te trzy kubełkowe fotele wyróżniają się wyjątkową uniwersalnością – także dzięki dostępności w wielu wariantach, m.in. z niskimi i wysokimi oparciami. Znakomicie sprawdzają się w biurowych przestrzeniach wspólnych, takich jak sale konferencyjne, poczekalnie, hole, kantyny, kluby czy kawiarnie.

ARIA (proj. Dario Polaco) zwraca uwagę wyrafinowaną miękką linią siedziska i oparcia, które wykonano z dwóch płatów giętej sklejki. Dla zapewnienia większej wygody mogą być tapicerowane – po wewnętrznej stronie lub obustronnie.

Fotel NOTE (proj. Bartłomiej Lewandowski) mimo minimalistycznej stylistyki i zgeometryzowanej sylwetki, jest wyjątkowo wygodne. To zasługa doskonałych proporcji i odpowiednio dobranego kąta pochylenia oparcia. Ciekawym akcentem, podkreślającym wyjątkową funkcjonalność tego fotela, jest kieszeń z tyłu oparcia.

TUK (proj. Nikodem Szpunar) – nieco modernistyczny styl temu fotelowi nadają charakterystyczne sześciokątne płaszczyzny siedziska i podłokietników. Kolekcję TUK nagrodzono w konkursie „Dobry Wzór” organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego – jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wzorniczych.

Na targach Orgatec fotele z tych trzech linii będzie można zobaczyć na nowych podstawach zwiększającymi ich funkcjonalność w przestrzeniach biurowych, – m. in. na obrotowych pneumatycznych kolumnach z regulacją wysokości, z kółkami lub bez.

Oczywiście Paged Meble zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas tegorocznych targów Orgatec, które odbędą się w dniach 22-25 października 2024 roku w Kolonii. To doskonała okazja, aby zapoznać się z nowościami oraz porozmawiać o przyszłości zrównoważonego designu i nowoczesnych technologii w aranżacji przestrzeni biurowych i branży meblarskiej.

 

O Paged Meble

Paged Meble to marka łącząca tradycję produkcji mebli metodą gięcia drewna opracowaną przez pioniera produkcji przemysłowej Michaela Thoneta z nowoczesnymi technologiami. Produkcja działającej od 1881 roku fabryki w Jasienicy nieustannie się rozwija i dziś osiąga pół miliona krzeseł rocznie, co daje ponad 1300 krzeseł dziennie. Firma działa na sześciu kontynentach, w ponad 60 krajach, a przychody z zagranicy stanowią obecnie około 70% całkowitej sprzedaży. Prognozowana sprzedaż na ten rok dla Paged Meble wynosi 80 milionów złotych.

Paged Meble należy do Grupy Paged – zespołu firm działających w branży przetwórstwa drewna, produkcji mebli, sklejki oraz handlu płytami drewnopochodnymi. Grupa ma pięć zakładów w Polsce i Estonii, zatrudnia ponad 1800 pracowników.

Exit mobile version