Precyzyjne cięcia z piłami PRINZ

Tegoroczna edycja największych targów dla przemysłu drzewnego LIGNA 2017 upłynęła pod znakiem innowacyjnych rozwiązań. Obchodząca w tym roku 70-lecie działalności na rynku firma PRINZ z siedzibą w Loosdorf w Austrii przygotowała dla swoich klientów wiele nowości.

Mobilne piły poprzeczne dla mniejszych zakładów drzewnych

Przewoźne maszyny do kapowania pakietów desek, płyt i drewna okrągłego – modele ECOSTAR czy PROFICUT light – cieszą się niesłabnącą popularnością na rodzimym rynku, dzięki optymalnej relacji ceny do możliwości maszyny. Piły charakteryzują się prostą konstrukcją i łatwością w manewrowaniu dzięki kołom z pełnej gumy, a proces cięcia przeprowadzany jest za pomocą wygodnego uchwytu. Rozwiązania mobilne oferowane przez firmę PRINZ gwarantują wysoką dokładność cięcia rzędu +/- 4 mm, przy zachowaniu równego podłoża pod piłą/ materiałem.

Model ECOSTAR wyposażony jest w jeden stabilizator usztywniający układ tnący podczas cięcia, natomiast PROFICUT light posiada dwa stabilizatory, co ma znaczenie przy docinaniu końcówek pakietu. Maszyny różnią się rozwiązaniem smarowania układu tnącego – w pile ECOSTAR olej podawany jest od strony trybu napędowego z większego, 5l zbiornika, a w PROFICUT light zbiornik olejowy umiejscowiony jest w żeliwnej głowicy, podając olej bezpośrednio od strony ciętego materiału, wydłużając tym samym żywotność części układu tnącego.

Nowością zaprezentowaną na targach LIGNA jest dodatkowy system regulujący ustawienie układu tnącego w maszynie PROFICUT light/ strong, który pozwala na niewielką regulację położenia układu tnącego lewo/prawo, a tym samym umożliwia szybszą korektę linii cięcia, bez konieczności ponownego dojeżdżania piłą do materiału.

Zaawansowane rozwiązania stacjonarne do pakietów

W swojej ofercie PRINZ posiada również maszyny stacjonarne oraz wysoko wydajne i w pełni zautomatyzowane linie automatyczne, każdorazowo dopasowywane do potrzeb klienta. W przypadku ograniczonego miejsca na hali, doskonale sprawdza się piła MOBILCUT z łukiem prowadzącym układ tnący. Pozwala to na uzyskanie dokładności rzędu +/- 2 mm, a prezentowana na targach LIGNA nowość – napęd elektryczny od strony łuku prowadzącego, po którym porusza się głowica – dodatkowo zwiększa stabilność całego procesu cięcia i gwarantuje idealnie równą prędkość posuwu. Dostępne są wersje z manualnym lub elektrycznym posuwem jednostki tnącej lewo/ prawo.

Dla najbardziej wymagających klientów PRINZ oferuje m.in. uniwersalną jednostkę tnącą PC120, przystosowaną do dokładnych cięć +/- 1 mm. Jej masywna konstrukcja w połączeniu z precyzyjnym, obustronnym prowadzeniem liniowym układu tnącego spełnia restrykcyjne wymagania dotyczące wydajności i jakości cięcia oraz komfortu obsługi. Ponadto na targach w Hanowerze swoją premierę miało rozwiązanie PC120 Double Action, w którym układ tnący tnie pakiety nie tylko podczas standardowego posuwu z góry na dół, ale także podczas jego powrotu do pozycji wyjściowej. W połączeniu z precyzyjnym stołem rolkowym oznacza to zmaksymalizowanie wydajności cięcia. Dostępny jest również szereg opcji dodatkowych, takich jak wyrównywanie pakietów czy automatyczne obowiązywanie ich taśmami z tworzywa.

Kapowanie drewna okrągłego o większych średnicach

PRINZ dostarcza rozwiązania do szybkiego i wydajnego cięcia dłużyc, takie jak układ tnący do wbudowania UNIBLOCK ze stabilizatorem. Mocne strony maszyny to solidna konstrukcja spawana oraz wbudowany siłownik hydrauliczny i układ obrotowy układu tnącego. Część prac, jak podłączenie agregatu hydraulicznego czy sterowanie są w tym rozwiązaniu znajduje się po stronie klienta, rekompensowane jest to jednak przez relatywnie niską cenę układu.

W sytuacji kiedy wymagana jest najwyższa wydajność oraz łatwość zintegrowania z pozostałymi elementami linii manipulacji drewna okrągłego doskonale sprawdzi się stacja kapowania LOGSTAR combi. Wyposażona w m.in. rolki doprowadzające / odprowadzające cięty materiał czy hydrauliczne kleszcze przytrzymujące dłużyce. W tym roku na targach LIGNA został zaprezentowany jej nowy model z szeregiem opcji dodatkowych usprawniających pracę, a zaawansowane sterowanie pozwala na zmniejszenie czasu cyklu cięcia poprzez wycofywanie prowadnicy tylko na żądaną wysokość.

Najlepsze wyniki cięcia z układami tnącymi PRINZ

Łańcuchy tnące, prowadnice, tryby napędowe i rolki prowadzące PRINZ, a także pozostałe części produkowane są w fabryce PRINZ w Austrii. Wykonane z wysokojakościowej stali pasują nie tylko do maszyn PRINZ, ale także do innych stacji kapowania i wozów manipulująco-sortujących dostępnych na rynku, jak Holtec, Baljer&Zembrod, Storti, Oesterle, Dolmar. W ofercie znajdują się również części układów tnących dla maszyn ciesielskich typu Hundegger czy Schmidler.

70 lat specjalizacji w produkcji przemysłowych pił łańcuchowych oraz części do nich pozwala firmie PRINZ wyjść naprzeciw wszelkim wymaganiom stawianym przez branżę przemysłu drzewnego. Na rodzimym rynku, a także na terenie Europy Środkowo-Wschodniej kompleksową obsługę klienta zapewnia działająca od ponad 20 lat poznańska firma PRINZ Polska Sp. z o.o.. Z jej ofertą będzie się można zapoznać już niebawem w stolicy Wielkopolski na nadchodzących targach DREMA 2017 w dniach 12 – 15.09.2017.

Fot. PRINZ

 .

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług