Polska marka Miloni tworzy drewniane stoły i meble. Łączy w nich współczesne trendy i fachowe rzemiosło wynikające z doskonałej równowagi między kreatywnością a szacunkiem dla klasyki. Pokazane na targach Warsaw Home kolekcje stołów Avangarde, Tuo, Bao czy najnowsza propozycja Moa, stworzona przez Tomka Rygalika, to meble tworzone z pasją. Są one w stanie wyrazić esencję dzisiejszej elegancji i luksusu.
Stoisko Grupy Kolektywni, w skład której poza Miloni wchodzą marki Borcas, Loft Decora, Nobonobo i Swallow’s Tail, było podczas czterech dni Targów Warsaw Home miejscem, w którym tradycja spotykała się z innowacją. Modele zaprezentowane odwiedzającym pokazały, jak lata doświadczenia połączyć z postępem technologicznym, zestawiając nowoczesność z tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami obróbki drewna. Właśnie dlatego genialne stoły Miloni tak bardzo przypadły do gustu znawcom tematu – architektom i projektantom wnętrz. Ich popularność w wielu polskich realizacjach wynika ze zrozumienia znaczenia rzemiosła i dogłębnej znajomości surowców i procesów produkcyjnych. Należy podkreślić też techniczno-projektowe podejście właścicieli i ich bezpośrednie zarządzania całą linią produkcyjną.
Bijącym sercem produkcji Miloni, marki wykorzystującej wyłącznie sezonowane dębowe drewno, są właściciele – Magda i Mateusz Nowotnik. Podczas Warsaw Home pokazali oni, jak może wyglądać perfekcyjnie zaprojektowany i wykonany stół. O koncepcję najnowszej kolekcji Moa poprosili Tomka Rygalika, designera doskonale interpretującego koncepcję tożsamości przestrzeni życiowej. Premierowa odsłona stołu Moa, z misternym wykonaniem i wykończeniem, dzięki umiejętnie poddanemu obróbce drewnu, wywołała w gościach wrażenie obcowania z najlepszym światowym designem. Wizja Rygalika podkreśliła historię polskiego warsztatu rzemieślniczego, poświęcając jednocześnie uwagę trendom w sektorze wyposażenia wnętrz.
Moa
Stół Moa to już trzeci projekt Miloni realizowany wspólnie ze Studiem Rygalik. Polską markę, sygnowaną przez Tomka Rygalika, od wielu lat rozpoznaje się na całym świecie. Projekty polskiego designera można było oglądać w Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Walencji i Wiedniu. Były również prezentowane na łamach międzynarodowej prasy: „Icon”, „Interni”, „Wallpaper”, „Experimenta”, „Blueprint”, „New York Times” i „Financial Times”. Autor świetnie odebranych kolekcji Tuo, Bao i Moa gościł na stoisku Miloni 22 października. Jego prezentacja „DESIGN Z PÓŁNOCY” wprowadziła gości do świata wspólnych projektów z marką. Przekazała także filozofię Miloni – szacunek do drewna, jako materiału, z którego powstają później tak fascynujące i perfekcyjnie wykonane meble.