Przyszłość branży zaczyna się w Poznaniu

W dniach 13-16 września odbyło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie ekspertów związanych z obróbką drewna – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2016! Tegoroczna edycja obfitowała w wiele wydarzeń i stref specjalnych, a bogata oferta wystawiennicza sprawiła, że każdy odwiedzający teren Międzynarodowych Targów Poznańskich mógł znaleźć coś dla siebie! Czterodniowe wydarzenie, skupiające profesjonalistów działających w branży drzewnej i meblarskiej, przyciągnęło do Poznania rzesze zwiedzających zainteresowanych przyszłą modernizacją parku maszynowego oraz inwestowaniem w najwyższej klasy technologie i materiały.

W obecnych czasach firmy w Polsce coraz chętniej czerpią korzyści z innowacyjnych technologii, które pomagają im wyprzedzić rywali i poprawić konkurencyjność zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Przedsiębiorstwa z sektora drzewno-meblarskiego intensywnie się rozwijają, chętnie inwestują w innowacyjne rozwiązania, co prowadzi nie tylko do intensyfikacji ich biznesu, ale również wzrostu gospodarki. W konsekwencji wspiera to proces dążenia kraju do osiągania lepszych wyników ekonomicznych. To jest właśnie cel targów DREMA – umożliwienie profesjonalistom dostępu do najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań i innowacji. Połączenie w jednym czasie 4 bloków tematycznych: DREMA, FURNICA, SOFAB i INTERMIC oraz kompleksowa ekspozycja sprawiają, że targi stają się niezwykle istotnym narzędziem budowania przewagi konkurencyjnej firm, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Liderzy zapraszają do Poznania

Wszystkie firmy liczące się w branży drzewno-meblarskiej można było spotkać na targach DREMA 2016. To, że Poznań przyciąga liderów – wiadomo nie od dziś. Tegoroczna edycja targów okazała się być bardzo udaną – teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15.500 uczestników targów DREMA, FURNICA, SOFAB, INTERMIC 2016, wśród których zdecydowana większość to przedstawiciele kadry zarządzającej (właściciel firmy, dyrektor, kierownik). Profesjonaliści deklarowali, że dni targowe stanowiły doskonałą okazję do czerpania inspiracji dla nowych rozwiązań oraz zyskania perspektywicznych partnerów biznesowych z różnych stron świata. Warto podkreślić, że cele przyświecające wizycie na targach to przede wszystkim: kontakt z innymi przedstawicielami branży, networking, osobiste spotkania z kontrahentami; poszukiwanie wiedzy o rynku i bieżących trendach; poznanie oferty wystawców; zawarcie konkretnych kontraktów biznesowych, jak np. zakup oferowanych produktów lub usług.

Docenione wydarzenia

O prestiżu targów DREMA świadczy fakt, że jest to jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie branżowych wydarzeń popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Ponadto zarówno Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, jak i Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Targi Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego INTERMIC zyskały także rekomendację Polskiej Izby Przemysłu Targowego!
Targi DREMA, FURNICA, SOFAB i INTERMIC spełniają także fundamentalną rolę integrującą krajowych reprezentantów przemysłu drzewnego i meblarskiego. Dzięki bliskiej współpracy z najważniejszymi branżowymi stowarzyszeniami i izbami (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce) miejsce to pozwala zaprezentować potencjał polskiej obróbki drewna i dorobek profesjonalistów związanych z produkcją mebli, jak również omówić bieżące tematy nurtujące branżę i wypracować wizję dalszego rozwoju celem zbudowania wysokiej pozycji polskich marek na świecie.

Międzynarodowy charakter

Dla tysięcy producentów i dystrybutorów maszyn do obróbki drewna z całej Polski i z krajów sąsiednich targi DREMA stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z nowościami w ofercie wiodących dostawców rozwiązań dla przemysłu drzewno-meblarskiego, a także aktualnymi tendencjami w branży. Ekspozycja targów jest zauważalnie większa od ubiegłorocznej.
Cieszy fakt, że z roku na rok na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich swoją ofertę chce przedstawiać coraz więcej firm z zagranicy. Sprawia to, że targi zyskują na wartości i mają szansę stać się dominującą imprezą poruszającą kwestie innowacyjności, technologii i maszyn w Europie! W bieżącej edycji targów DREMA blisko połowa wystawców to zagraniczni przedsiębiorcy łącznie z 27 krajów – udział wystawców zagranicznych wynosił w tym roku aż 40%.

Wiedza kluczem do sukcesu

Podczas trwania targów DREMA 2016 sporym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń zorganizowana przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy w ramach VII Warsztatów Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich. Pokazy i seminaria były okazją do prezentacji aktualnych technik, rozwiązań i narzędzi stosowanych w branży parkietów i usług parkieciarskich. Odbyły się także szkolenia i egzaminy na czeladnika i mistrza parkieciarstwa.
Ponadto duży ruch panował także na stoisku portalu Drewno.pl, gdzie, poza wysłuchaniem wykładów, można było spróbować swoich umiejętności na profesjonalnym symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder, sprawdzić wiek drzewa, zaprezentować swoje umiejętności: brakarza surowca drzewnego, brakarza tarcicy konstrukcyjnej, rozpoznawania gatunków drewna, chorób drewna (przewidziano nagrody). Zwiedzający mieli także szansę dowiedzieć się o nowych metodach uszlachetniania drewna – bezpyłowa strukturyzacja drewna – policzkowanie.
Na stoisku Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego nikt nie przeszedł obojętnie obok eksponatu wspaniałej, drewnianej łodzi – repliki szkuty z XV wieku wykonanej w całości z drewna przez Wacława Witkowskiego z firmy Tartak Witkowscy z Rychłowic koło Wielunia.
Dla fanów lakiernictwa, z inicjatywy czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe”, przez 4 dni targowe trwały pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – poligon umiejętności, a firma Toolmex Truck na terenie otwartym prezentowała możliwości wózków widłowych.

BHP na tak

Branża drzewna generuje znaczną liczbę wypadków przy pracy. W latach 2010-2014 w zakładach produkujących wyroby tartaczne i z drewna 508 osób zostało poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w tym 51 poniosło śmierć, a 257 odniosło ciężkie obrażenia ciała. Aby zapobiegać tragediom, Państwowa Inspekcja Pracy podczas tegorocznej edycji targów DREMA zainaugurowała 3-letni program prewencyjno-kontrolny pt. „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, który rozpoczął się konferencją „Ograniczanie zagrożeń zawodowych w zakładach produkujących wyroby tartaczne i wyroby z drewna”.
Prelegenci omówili następujące tematy: zagrożenia w zakładach produkujących wyroby z drewna na podstawie wypadków przy obsłudze maszyn; wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna; metody ograniczania narażenia na czynniki szkodliwe pracowników tartaków i stolarni; dofinansowanie płatników składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy.

KOOPDREW 2016

Dużym zainteresowaniem branży cieszyła się IV Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2016, której tematem przewodnim było „Drewno – materiał XXI wieku, jako baza gospodarczego wzrostu kraju oraz rozwoju zrównoważonej gospodarki leśnej”. Podczas konferencji poruszono szereg tematów, jednak największe zainteresowanie wzbudziło wystąpienie generalnego dyrektora Lasów Państwowych – Konrada Tomaszewskiego, którego celem było przybliżenie wszystkim słuchaczom zasad sprzedaży drewna z Lasów Państwowych na rok 2017.

Medale, nowości, trendy

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty i dotarcia do świadomości klientów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję targów mogli zapoznać się łącznie z ponad 50 nowościami! W roku bieżącym 9 produktów w ramach targów DREMA oraz 2 produkty w ramach targów FURNICA uhonorowanych zostało Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dane te pokazują, że targi stanowią miejsce spotkań czołowych przedstawicieli przemysłu drzewnego i meblarskiego, jak również są wyznacznikiem zmian i trendów w branży!

DREMA 2017

Kolejna edycja targów odbędzie się w Poznaniu w dniach 19-22 września 2017 r. W przyszłym roku ekspozycji ponownie towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług