Pureko od lat jest znanym i cenionym dostawcą poliuretanowych pianek tapicerskich. W ofercie firmy znajdują się pianki o gramaturze od 14 do 50 kg/m3 w 80 gatunkach. Są to pianki standardowe typu T, w tym linia pianek soft, tj.: T2015, T2315, T2830, T3030 oraz produkty o znacznie podwyższonej twardości jak T4090, T4070, T2855 oraz T2555.
Pureko produkuje także pianki trudnopalne typu CME, pianki wysokoelastyczne typu HR, pianki trudnopalne-wysokoelastyczne typu CMHR oraz pianki visko-elastyczne typu V. Dział rozwoju technologii firmy pracuje obecnie nad wdrożeniem do produkcji pianek z linii HiperSoft o dużej gramaturze. Są one substytutem naturalnych i syntetycznych pianek lateksowych, a także pianek z linii Natural, gdzie między innymi stosuje się surowce na bazie olejów roślinnych oraz bezhalogenowe środki uniepalniające (wymagane już obecnie w Stanach Zjednoczonych). Pureko pracuje również nad szeregiem innych, bardzo oryginalnych rozwiązań z zakresu z technologii pianek. Już wkrótce pojawią się one na rynku.
Pureko dostarcza piankę elastyczną w formie bloków o długości od 500 do 3000 mm oraz w postaci przetworzonej, takiej jak: profilowane wkłady do materacy, kształtki, płyty, formatki, komplety czy gotowe kasetony.
Włókniny puszyste
Ponadto Pureko może pochwalić się najnowocześniejszą w Europie i najbardziej wydajną linią technologiczną do produkcji włóknin puszystych poliestrowych o gramaturze od 60 do 800 g/m2. Firma produkuje włókniny o różnej sztywności (miękkie, standardowe i twarde) dostosowane do potrzeb klienta z wykorzystaniem włókien standardowych i silikonowanych. Linia produkcyjna posiada szereg szczególnie nowoczesnych rozwiązań pozwalających produkować włókniny o bardzo jednorodnej strukturze, z dużą dokładnością gramatury. Jest ona skonfigurowana pod patronatem francuskiej firmy AAT (posiadającej ponad 100-letnią tradycję budowy zgrzeblarek i układaczy) i zbudowana z maszyn firm: Laroche, AndritzAsselin-Thibeau i Schott&Meissner.
Włókniny igłowane – filc
Podtrzymując wysokie tempo wzrostu przedsiębiorstwa oraz chęci kompleksowej obsługi klientów, jak również dywersyfikacji produkcji, właściciele podjęli decyzję o kolejnej dużej inwestycji. Tym razem zarząd także zdecydował o wdrożeniu najlepszej technologii wytwarzania. Efektem tego było uruchomienie w ubiegłym roku najnowocześniejszej, w pełni zautomatyzowanej oraz najbardziej wydajnej linii do produkcji włóknin igłowanych (filcu). Linia ponownie została zbudowana z maszyn firm: Laroche, AndritzAsselin-Thibeau i Schott&Meissner. Pozwala ona produkować filc szary oraz biały w gramaturach od 300 do 1000 g/m2 w belach o szerokości do 4,2 m, a także przetworzony w formatkach o dowolnych wymiarach. Formatki filcu wycina się na bardzo wydajnym i dokładnym urządzeniu firmy Paker, który jednocześnie sztapluje je na paletach. Nad powtarzalnością gramatur czuwają skanery pilnujące jakości na całej szerokości i długości nawojów.
Najwyższa jakość
Firma posiada bardzo nowoczesne laboratorium kontroli jakości wyposażone w sprzęt do badań wytrzymałościowych marki ZwickRoell oraz komory do badań wysokotemperaturowych. Wszystkie badania wykonuje się w zgodzie z normami polskimi i europejskimi oraz specyfikacjami specjalistycznymi, jak IOS-MAT 0076. Pozwala to klientom mieć pewność, że otrzymują produkty najwyższej jakości.
Pureko stawia na jakość, stąd jego wyroby posiadają atest higieniczny wydawany przez Gdański Uniwersytet Medyczny, certyfikat Oekotex (niezwykle szanowany przez klientów z Niemiec, Austrii, Słowacji i Czech) oraz świadectwo potwierdzające właściwości trudnopalne wydane przez brytyjskie laboratorium Intertek.