Schattdecor – powrót na imprezy targowe

Pandemia COVID 19 jeden z najbardziej negatywnych wpływów wywarła na funkcjonowanie spotkań targowych. Z racji potencjalnego zagrożenia masowym rozprzestrzenianiem się wirusa, niektóre z imprez nie odbyły się nawet dwa lata z rzędu. Jednak lato i jesień tego roku przyniosło wyczekiwaną zmianę na lepsze. Hale targowe znów zaczęły działać. Na targi powróciła także firma Schattdecor.

 

Targi branżowe – podstawa relacji biznesowych

Danuta Pawlik kierownik ds. komunikacji w przedsiębiorstwie i administracji firmy Schattdecor mówi: „Targi są nie tylko ekspozycją nowości produktowych i trendowych czy okazją do wzrostu rozpoznawalności marki i wzmacniania jej pozytywnego wizerunku. Jest to miejsce, gdzie budowane są relacje z klientami i potencjalnymi odbiorcami.” I dodaje: „W tym roku mogliśmy uczestniczyć w takich branżowych spotkaniach jak Kuechenmeile A30 czy MOW – jednym z najważniejszych europejskich wydarzeń w branży meblarskiej, podczas którego prezentowane są nowości i inspiracje na kolejny sezon. We wrześniu odbyły się też długo wyczekiwane największe targi wnętrzarskie – Salone Internationale del Mobile w Mediolanie, a miesiąc później targi SICAM w Pordenone. W Polsce znów mogliśmy spotkać się z architektami i projektantami na Warsaw Home.”

Trendy na SICAM 2021

Na październikowych targach w Pordenone Schattdecor nawiązał do nurtów, które prezentował wiosną podczas cyfrowych targów interzum 2021. Włoscy klienci mieli okazję zobaczyć wiele nowości wzorniczych dotąd nigdzie nie prezentowanych. Schattdecor oferuje produkty zgodne z przeprowadzoną przez niego analizą trendową, zatytułowaną „Resilient habitats. Bezpieczeństwo dzięki dopasowanym wnętrzom.” Analiza ta skupia się na elastycznych, modularnych projektach. Jej głównym celem jest dopasowanie otoczenia do potrzeb użytkowników i stworzenie szerokiego wachlarza możliwości. Powierzchnie dekoracyjne mają funkcjonować w różnych aranżacjach i dawać poczucie bezpieczeństwa oraz przytulności.

Na włoskiej imprezie firma przedstawiła głównie aranżacje i dekoracje kluczowych obszarów – pomieszczeń mieszkalnych oraz biurowych. Dużo uwagi poświęcono kuchni, która stała się obecnie centralnym miejscem spotkań w mieszkaniach i domach.

– Generalną tendencją jest zanik granic pomiędzy pomieszczeniami, a głównym wyzwaniem projektowym jest stworzenie otwartych i bardzo transparentnych przestrzeni służących z jednej strony wypoczynkowi, relaksowi oraz integracji mieszkańców, a z drugiej strony umożliwiających skoncentrowaną pracę indywidualną. Multifunkcjonalne i elastyczne rozwiązania są bardzo pożądane. Zintegrowanie obszaru pracy w części mieszkalnej domu jest możliwe dzięki zastosowaniu mobilnych miejsc pracy. – mówi Danuta Pawlik.

Wizualizacja kuchni z dekorami Dąb Karlstad i Valongo. Fot. Schattdecor

 

Wnętrze sypialni udekorowanej dekorem Magnolia. Fot. Schattdecor

 

Bestsellery Schattdecor na SICAM 2021

Szczególną popularnością wśród gości targowych cieszyły się dekory Firestone, Valongo, Flagstaff Oak, Magnolia oraz Dąb Karlstad. Ten ostatni został zaprezentowany po raz pierwszy w nowym, jaśniejszym wybarwieniu kolorystycznym. Wersję tę, oznaczoną jako Dąb Karlstad 005, przygotowano jako odpowiedź na zapytania płynące z rynku.

Zmianom pod kątem targów SICAM uległ także dekor Magnolia. W naturze struktura drewna tego gatunku ma wąski układ. W zaproponowanej przez Schattdecor modyfikacji zachwyca rozmachem rysunku, szerokimi przyrostami rocznymi oraz bogatą kolorystyką.

Pracownicy Schattdecor prezentują dekory, od lewej: Flagstaff Oak, Firestone, Magnolia, Valongo, Dąb Karlstad. Fot. Schattdecor

 

Flagstaff Oak

Dekor jest reakcją firmy Schattdecor na zainteresowanie klientów powierzchniami z efektem metalicznym. Inspiracją do jego stworzenia było stare, zużyte drewno, o ciekawej, naruszonej zębem czasu strukturze. Wyraziste pęknięcia i sęki, mocno zaakcentowane pigmentem metalicznym w odcieniu cyny, podkreślają jego rustykalny charakter.

Na targach interzum 2021 dekor Flagstaff Oak został wyróżniony nagrodą w kategorii „Wysoka jakość produktu“. Fot. Schattdecor

 

Firestone

Jest to dekor bardzo ciekawy, tchnie dynamiką i egzotyką. Jego nazwa nie jest przypadkowa. Cechuje go bowiem dynamiczne żyłowanie, o kolorystyce płynącej lawy na szaro-czarnym tle, pozostawiające wrażenie głębokich śladów. Wzór ten bardzo dobrze komponuje się z naturalnym drewnem i powierzchniami metalowymi. To sprawia, że łatwo można go łączyć z innymi materiałami.

Magnolia

Rysunek tego dekoru, podkreślony przez szerokie słoje roczne oraz grę kolorów, wprawia w zachwyt. Połączenie w nim intensywnych linii i delikatnych partii tworzy dynamiczny i interesujący obraz.

Valongo

Dekor ten nawiązuje do łupka – skały powstającej z gliny lub popiołu wulkanicznego. Materiał wzorcowy pochodził z okolic Porto w Portugalii, regionu, gdzie tego typu skały są bardzo popularne. Dekor wyróżnia się i zachwyca swoją prostotą. Stanowi ona atut, umożliwiający jego wykorzystanie na wiele sposobów.

Dąb Karlstad

Kolorystyka tego dekoru utrzymana jest w naturalnych, jasnych odcieniach dębu. To sprawia, że doskonale wpisuje się w styl skandynawski. Posiada on uspokojony i harmonijny rysunek – nowoczesny w wyrazie. Dąb Karlstad jest bardzo uniwersalny. Doskonale wygląda zarówno na frontach meblowych, panelach ściennych, jak i na blatach kuchennych. Użyty na dużych powierzchniach, świetnie sprawdzi się we wnętrzach sklepowych.

Schattdecor na Warsaw Home & Contract

W tym roku imprezie, odbywającej się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, przyświecało hasło „Reunion” – Świat się zmienił, a my razem z nim”. Wydarzenie skierowane jest do szeroko pojętej branży wyposażenia wnętrz. Obecni na nim byli polscy i zagraniczni producenci, właściciele sklepów, architekci i projektanci oraz także klienci indywidualni. Firma Schattdecor promowała tu swoje wzornictwo na wystawie organizowanej wspólnie z klastrem Akademia Architekta, koncentrując się głównie na dekorze Amberwood. Poza tym dekory Schattdecor były obecne na wystawie studenckiej Programu Edukacyjno-Projektowego, gdzie pod tytułem „Nowe funkcjonalności” zaprezentowano projekty stworzone w 20. edycji PE-P.

Amberwood

Danuta Pawlik mówi: „Amberwood jest swoistym hołdem i nawiązaniem do historycznego miejsca jakim jest Wyspa Spichrzów w Gdańsku. Powstał on na bazie materiału pochodzącego z pali fundamentowych dawnych spichlerzy, który odzyskano w ramach rozbiórek starych zabudowań w latach 2013-2015. To drewno używane było kilkaset lat temu – między XIII i XVI wiekiem – do wytworzenia pali, na których oparty był cały ciężar infrastruktury portowo-przemysłowej. Oprócz dużego obciążenia, konstrukcja przez lata była zanurzona w wodzie i narażona na działanie zmiennych czynników atmosferyczne. Czas i specyficzne warunki spowodowały w drewnie nieodwracalne zmiany. Posiada ono teraz gęste usłojenie i niepowtarzalną barwę.” W procesie rozwoju dekoru projektanci z Schattdecor współpracowali z firmą Divadlo.

Aberwood, wyróżniony nagrodą Top Design 2020, posiada szeroką gamę neutralnych odcieni beżów i szarości. Czyni to z niego wzór niezwykle uniwersalny, który można użyć w większości współczesnych wnętrz. Doskonale komponuje się zarówno z odcieniami beżu, szarości i czerni, jak i intensywnymi akcentami kolorystycznymi. Jest idealny do wnętrz w stylu skandynawskim lub japandi. Użyty na dużych powierzchnia nie przytłacza, dlatego bez obaw można stosować go na frontach dużych szaf czy powierzchniach innych zabudów meblowych.

Wyłącznym dystrybutorem dekory Amberwood w Polsce jest sieć hurtowni Korner.

Dekor Amberwood w kuchni. Fot. Schattdecor

 

XX edycja PE-P

Uczestnikami XX edycji programu edukacyjnego PE-P byli, jak co roku, studenci kierunku projektowania mebli na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przeprowadzili oni, pod kierownictwem prof. Katarzyny Laskowskiej, badania potrzeb użytkowników związanych z wykorzystywaniem przestrzeni domowej podczas pandemii koronawirusa. Zebrane informacje wykorzystali do formułowania założeń projektowych nowych rozwiązań funkcjonalnych. Projekty przestrzeni mieszkalnych Together, Multi, Up czy Modiway redefiniują niektóre z funkcjonalności mieszkań i domów. Domownik, pracownik i uczeń – role mieszkańców przeplatają się w ciągu dnia i wymuszają elastyczność na otaczającej przestrzeni.

Together to kolekcja dedykowana do wspólne go spędzania czasu przy pracy i zabawie. Multi skupia się na funkcjonalnym zastosowaniu prostego obiektu w różnych pomieszczeniach w domu. Projekt Up stanowi bazę do zabaw i nauki dla dziecka, wspomaga aktywność fizyczną, intelektualną, jak również kreatywne działania twórcze. Modiway to aż trzy propozycje brył meblowych. Biurko z możliwością pracy w różnych pozycjach jak i kwietniki/regały pozwalające na budowanie przestrzeni, wprowadzając zieleń bądź eksponując ulubione przedmioty na ażurowej konstrukcji.

Wystawa XX edycji programu PE-P podczas Warsaw Home. Fot. Schattdecor

https://www.schattdecor.de/pl/

(opr. jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług