Site icon 4woodi

Schilsner – ekologiczne obrzeża ABS

Obrzeża produkowane z akrylonitrylu-butadienu-styrenu cieszą się coraz większym powodzeniem ze względu na walory ekologiczne. Tworzywo może być przetwarzane kilkukrotnie, a gdy staje się niezdatne do użytku, poddawane jest utylizacji, po której zostaje z niego tylko popiół.

Ochrona środowiska naturalnego to kwestia, która coraz częściej poruszana jest na każdym kroku. W mediach słyszy się o protestach ze strony ekologów w związku z nowymi zanieczyszczeniami, które niszczą ekosystem. Wzrost świadomości sprawił, że stosunek ceny do jakości przestaje być jedynym kryterium oceny produktu, a co za tym idzie, proekologiczne nastawienie zyskuje powszechną aprobatę.

Firma Schilsner, chcąc zadbać nie tylko o zadowolenie klienta, ale także o dobro środowiska, wprowadziła bogatą ofertę obrzeży meblowych wytworzonych z ABS. Najważniejszym atutem ABS-u jest możliwość poddania go pełnemu recyklingowi. Poważnym problemem tworzyw sztucznych jest czas ich biodegradacji, który trwa kilkaset lat. Obrzeża meblowe wytwarzane z ABS-u są przyjazne dla środowiska, bowiem nie zalegają jako bezużyteczne odpady. Dają też możliwość recyklingu, kopolimer, z którego powstają, może zostać wykorzystany do wytworzenia nowych produktów.

Obrzeża produkowane z ABS-u nie są klasyfikowane jako odpady specjalne, których unieszkodliwianie jest dosyć kosztowne. Można utylizować je wraz z innymi tworzywami. Poddaje się je procesowi spalania, który w efekcie przeobraża surowiec w nieszkodliwy popiół.

To ekologiczne tworzywo nie zawiera w składzie chemicznym żadnych metali ciężkich, na przykład ołowiu, który mimo swojej szkodliwości często wykorzystywany jest w przemyśle. ABS nie zawiera również chloru, który także jest niebezpieczny dla ludzkiego organizmu. Za tym, że skład nie jest toksyczny, przemawia fakt, iż przez wiele lat produkowano z akrylonitrylu-butadienu-styrenu pojemniki, za pomocą których przenoszono wodę destylowaną używaną do celów medycznych.

Dzięki powyższym właściwościom obrzeża meblowe produkowane przez firmę Schilsner uzyskały certyfikat Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Oznacza to, że produkt spełnia rygorystyczne normy i w żaden sposób nie zagraża zdrowiu jego użytkowników.

Coraz częściej producenci mebli, realizując zamówienia w obiektach użyteczności publicznej takich, jak: szkoły, przedszkola, hotele czy szpitale, w warunkach realizacji zamówienia mają narzucone wykorzystanie obrzeży z ABS jako nieszkodliwych dla ludzkiego zdrowia. W dodatku ABS spełnia również wszelkie kryteria regulowane przez dyrektywy Unii Europejskiej, więc meble wykończone obrzeżami z niego wykonanymi mogą być eksportowane do wszystkich krajów Wspólnoty.

Wiecej informacji na stronie producenta: www.schilsner.pl.

(gs)

.

Exit mobile version