Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w Polsce i w tej części Europy. Targi BUDMA, bo o nich mowa, na przestrzeni lat stały się wyznacznikiem nowych trendów, technologii i rozwiązań stosowanych w nowoczesnej architekturze, budownictwie mieszkaniowym, niemieszkaniowym i infrastrukturalnym. Cztery targowe dni to doskonała okazja do poznania najnowszej oferty produktowej i usługowej wystawców. Tu warto przypomnieć, że kolejna BUDMA odbędzie się wczesną wiosną tj. w dniach 11-14 marca 2014.
Już dzisiaj wiadomo, że wśród firm, które zgłosiły lub zapowiedziały swój udział
w najbliższych targach budownictwa w Poznaniu, jest wielu liderów poszczególnych sektorów rynku, jak np. BOGEN Dachy Bawarii, GERDA, ICOPAL, KREISEL, RŐBEN, NOVOFERM, SOPRO czy też SELENA. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się możliwość dodatkowej ekspozycji w Strefie Testów, kierowanej w głównej mierze do firm wykonawczych i fachowców.
Strefa Testów – większa niż kiedykolwiek dotąd
Interaktywne prezentacje, możliwość wypróbowania sprzętu i materiałów budowlanych, pokazy specjalistów, którzy wskazywali najlepsze rozwiązania i zastosowania swoich wyrobów przyciągnęły podczas BUDMY rzeszę zwiedzających, którzy zakasali rękawy aby własnoręcznie przekonać się o właściwościach prezentowanych produktów. Prezentacjom materiałów budowlanych, w tym samym pawilonie targowym, towarzyszyły mistrzostwa i „popisy umiejętności” rzemieślników. To tutaj, w ramach zawodów o tytuł Parkieciarskiej Stolicy Polski, można było podziwiać niezwykłe zdolności mistrzów fachu, spod których rąk wychodziły prawdziwe dzieła sztuki. Podobne arcydzieła, tym razem wykonane
z płytek ceramicznych, prezentowane były podczas Pokazów Profesjonalnych Rzemieślników – Płytkarzy. Zainteresowanie jakim cieszyła się Strefa Testów nie umknęło uwadze zarówno organizatorom jak i wystawcom. Przyszłoroczna ekspozycja będzie zdecydowanie większa, bowiem zajmie przynajmniej cały pawilon nr 1 MTP.
Architektoniczny wymiar BUDMY
O tym jak istotnym elementem naszego otoczenia jest architektura niech świadczy choćby fakt, że największe i najważniejsze w Polsce targi budownictwa zyskały rozszerzoną nazwę – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury. Nie jest to żadna nowość, ale chęć jeszcze wyraźniejszego podkreślenia architektury jako niezwykle ważnej części całego procesu budowlanego. W 2014 roku kontynuowane będą projekty skonstruowane z myślą o architektach, ale dostępne również dla wszystkich tych, dla których design i odpowiednie zagospodarowanie przestrzenne jest wpisane w nowoczesne podejście do budownictwa. W ramach Forum Architektury, organizowanego wraz z Izbą Architektów RP, odbędzie się kolejna odsłona projektu Strada di Architettura – specjalna ścieżka zwiedzania dla architektów i projektantów, służąca m.in. do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury a producentami materiałów budowlanych. Forum to także kontynuacja debat i rozmów na najistotniejsze zagadnienia związane z problematyką branży. Organizatorzy prowadzą również zaawansowane rozmowy ze światowej sławy architektem, którego wykład będzie okrasą wszystkich wydarzeń przygotowanych w ramach Forum.
Łazienka marzeń. Targi w ogniu
BUDMA 2014 to powrót jednego z najciekawszych designersko i dającego ogromne możliwości dekoracyjne sektora łazienkowego. Na zwiedzających czekać będzie Salon Łazienek i Wellness AQUASAN. Jak zapowiadają firmy biorące udział w Salonie, będzie to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci każdego, który odwiedzi tę część ekspozycji targów BUDMA 2014. W marcu przyszłego roku, choć prognozy pogody nie są jeszcze znane, na pewno będzie gorąco, a to za sprawą Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI. Ekspozycja, którą z całą pewnością ciepło przyjmą designerzy wnętrz i architekci po raz pierwszy wystąpi w ramach bloku targów BUDMA.
W zdrowym ciele zdrowy duch
Być jak Lewandowski, Małysz, Kowalczyk, czy Radwańska – wiele dzieci stawia dziś tych sportowców jako wzór i marzy o takiej karierze sportowej. Aby to osiągnąć trzeba na pewno mieć talent, ale także możliwości i odpowiednie zaplecze do treningów. Właśnie infrastrukturze sportowej, stawianiu nowych konstrukcji, utrzymaniu istniejących obiektów, czy też zagospodarowaniu przestrzeni osiedlowej w obiekty sportowe i rekreacyjne poświęcone będzie Centrum Budownictwa Sportowego CBS. W końcu sukces naszych mistrzów może być powtarzalny.
fot. Budma.