Międzynarodowe Targi Komponentów, Akcesoriów i Półproduktów dla Przemysłu Meblarskiego SICAM odbędą się w Pordenone w dniach 18-21 października 2016. Z uwagi na dobrą kondycję sektora meblarskiego i znaczne umocnienie tej imprezy wystawienniczej, tegoroczna, ósma już edycja, zapowiada się bardzo ciekawie.
Już pod koniec czerwca br. brakowało miejsca w 9 halach targowych w Pordenone. Dlatego też organizatorzy zdecydowali, aby przeorganizować jedną z bufetowych restauracji i połączyć ją z pawilonem 9. Tegoroczne zainteresowanie przestrzenią wystawienniczą rośnie z roku na rok i świadczy nie tylko o ogromnym sukcesie targów SICAM, ale także o tym, że sektor meblarski ma się dobrze i najbardziej krytyczne chwile ma już za sobą, poszukując nowych rozwiązań i rynków. Duże znaczenie ma także formuła targów SICAM, które rokrocznie przyciągają coraz więcej międzynarodowych projektantów i architektów wnętrz, wyznaczających nowe trendy w meblarstwie.
Skuteczny format
Na tegorocznej edycji targów SICAM będzie można zobaczyć ofertę ponad pięciuset wystawców z ok. trzydziestu krajów. Coraz większe znaczenie targów SICAM na arenie międzynarodowej w dużej mierze wynika ze skutecznej, sprawdzonej formuły tej imprezy. Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający są wspomagani przez doświadczony zespół, a elegancka i spokojna atmosfera w halach oferuje doskonałe warunki do pracy i budowania kontaktów biznesowych. Równie starannie zorganizowane są usługi logistyczne. Podobnie jak w 2015 roku, SICAM 2016 udostępni zwiedzającym trzy wejścia: w hali nr 1, obok nowego parkingu; w hali 9 dla gości przyjeżdżających z miasta oraz centralne wejście z głównej recepcji w hali 5, co wpłynie na ułatwienie dostępu do terenów targowych i usprawni przepływ odwiedzających przez powierzchnie wystawiennicze.
„Made in Italy”
Na lokalnym, włoskim rynku meblarskim funkcjonuje znaczna liczba znanych dużych i średnich przedsiębiorstw meblowych oraz małych zakładów rzemieślniczych, a marka „Made in Italy” jest znana na całym świecie. Targi SICAM są bardzo potrzebne, ponieważ skutecznie mogą wspierać proces internacjonalizacji, oferując najlepszą jakość relacji biznesowych poprzez staranny dobór wykonawców oraz wysoki poziom usług.
Rok 2015 został zamknięty przychodami produkcyjnymi na poziomie 40,7 mld dla całego włoskiego segmentu drzewnego i meblarskiego (+ 2,7% w porównaniu do 2014 roku) i 24,5 mld zł dla samego segmentu meblowego (+ 3,4%), podczas gdy w 2016 spodziewany jest decydujący wzrost eksportu włoskich mebli (+ 4,5% w pierwszych dwóch miesiącach w porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku).
Fot. SICAM.