Szklane drzwiczki meblowe uzupełnione taśmą ołowianą o prostym, aczkolwiek eleganckim wzornictwie stanowią ciekawą alternatywę dla utartych już ornamentów witraży dostępnych od lat na polskim rynku. Zastosowanie wyłącznie samoprzylepnej taśmy ołowianej Decra Led na szkle w formie prostopadłych linii to design wywodzący się ze stylu wiktoriańskiego, popularnego w Stanach Zjednoczonych. Zaskakująco dobrze prezentuje się wkomponowana w wypełnienia drzwiczek kuchennych czarna taśma ołowiana, która dodatkowo akcentuje wszelkie czarne detale w kuchni, takie jak kamienne blaty, uchwyty meblowe oraz lampy. Taka monochromatyczna kolorystyka współgra z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia, dzięki czemu stanowi przemyślany koncept kuchni.
Taśma ołowiana, dotychczas wykorzystywana głównie w klasycznych meblach kuchennych, teraz może z powodzeniem znaleźć swoje zastosowanie w stylach: skandynawskim, minimalistycznym, retro oraz ich pochodnych. Projekty z jej wykorzystaniem dodają uniwersalnym kuchniom nowatorskiego wyrazu, dzięki czemu stają się one niepospolite i przykuwające wzrok. Takie wzornictwo odbiega znacząco od ogólnodostępnych mebli kuchennych, stąd firma Pujan Led Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor taśmy ołowianej Decra Led w Polsce, stawia sobie za cel zmianę mentalności architektów, projektantów i finalnych odbiorców w Polsce.
Trwałość materiałów
Oprócz posiadanych walorów estetycznych taśma Decra Led wyróżnia się trwałością, gdyż została zaprojektowana z myślą o stosowaniu jej zarówno na wewnętrznych, jak i zewnętrznych, gładkich powierzchniach szklanych. Charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością na działanie warunków atmosferycznych – wykorzystywana jest w różnych warunkach klimatycznych na całym świecie, dlatego świetnie zdaje egzamin również w pomieszczeniach kuchennych. Spoiwo klejące zastosowane w samoprzylepnej taśmie odporne jest na działanie promieniowania ultrafioletowego, substancji chemicznych i wilgoci. Dodatkowym atutem frontów kuchennych ze szkłem witrażowym jest łatwość utrzymania ich w czystości, ponieważ nie wymagają stosowania specjalistycznych środków myjących, wystarczy wilgotna ściereczka. Gwarancja na taśmę wynosi 10 lat.
Swoboda w kolorystyce i wzornictwie
Taśma ołowiana występuje w szerokiej gamie kolorystycznej i w wielu szerokościach, co pozwala na zintegrowanie projektu kuchni z wyposażeniem, tak by nie burzyć stylu architektury wnętrza. Jest to materiał plastyczny, co oznacza, że może przyjmować nie tylko kształt linii prostych, ale także kuliste. Doskonałym wzbogaceniem frontów szklanych z taśmą ołowianą są bewele, czyli ornamenty z fazowanego szkła. Bewele to produkt trafiający w obecne trendy hołdujące prostocie i oszczędności w kolorystyce i strukturze. Występują w postaci pojedynczych szkiełek, bądź w kilkuelementowych zestawach tworzących konkretny wzór. Mogą być nakładane nie tylko na centralnej części szkła, ale również jako bewele narożne. Aplikacja beweli jest łatwa, a trwałość w użytkowaniu zapewnia zastosowanie kleju UV. Dzięki temu możemy być pewni, że bewel nie odpadnie z upływem czasu.
Wartością dodaną kuchni ze szkłem witrażowym jest indywidualny charakter mebli, jako wyróżniający się detal na tle innych projektów. Pomimo ciągłej zmiany kierunków i trendów wzorniczych kuchnie z taśmą ołowianą są unikatowe i nie przeminą z końcem sezonu, ponieważ są to proste i ponadczasowe rozwiązania.
Zastosowanie taśmy ołowianej w drzwiach zewnętrznych
W dobie nasycenia rynku stolarką drzwiową producenci drzwi zmuszeni są poszukiwać nowych, innowacyjnych rozwiązań, by zachować konkurencyjność, a także by wyniki firmy osiągały zadowalający poziom. Odświeżenie asortymentu jest jednym z kluczowych czynników wpływających na wzbudzenie zainteresowania klientów, co z kolei ma swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w wynikach.
Firma Pujan Led Sp. z o.o. proponuje wzbogacenie wkładów szklanych do drzwi zewnętrznych o bewele, fusingi oraz taśmę ołowianą. Powszechnie wiadomo, że to proste wzory drzwi wiodą teraz prym na rynku i zapotrzebowanie na drzwi z klasycznym witrażem zmalało. Popularności drzwi z witrażem nie pomagają również dostępne modele w hipermarketach budowlanych, które często oferują produkt o słabym standardzie wykończenia, spotykamy się z powtarzalnością wzorów, które pod względem projektowym nie są ciekawe i nie zachęcają do kupna.
Zastosowanie beweli i fusingów w drzwiach zewnętrznych zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, które mogą być wykorzystane zarówno w masowej produkcji, ale także ukierunkowanej na klienta indywidualnego, który coraz częściej chce mieć wpływ na efekt finalny wyglądu swoich drzwi.
Korzyści wypływające z wprowadzenia świeżego designu oraz mnogości wzorów pozwolą zadowolić oczekiwania wielu klientów, a firmom produkcyjnym poprzez wprowadzenie innowacji zagwarantują rozwój.
(ew)