Techtextil i Texprocess 2024 – spojrzenie w przyszłość tekstyliów przemysłowych

Targi Techtextil i Texprocess odbędą się w dniach 23-26 kwietnia 2024 r. we Frankfurcie nad Menem. Międzynarodowy przemysł tekstylny zaprezentuje na nich kompletną gamę rozwiązań dla wszystkich obszarów produkcyjnych, w tym dla branży meblarskiej. W centrum uwagi pozostawać będą innowacje, szczególnie w aspekcie zrównoważonego rozwoju.

 

W targach weźmie udział ponad 1600 wystawców z około 50 krajów. Podczas poprzedniej edycji goście targowi przybyli na Techtextill z 95 krajów, a na Texprocess z 86 państw. Także w tej edycji będzie się to podobnie kształtowało. Liczby te potwierdzają znaczenie obu imprez dla światowego sektora tekstylnego. Na targach odbędą się dobrze już znane wydarzenia. Można tu wymienić: Techtextil Innovation Award i Texprocess Innovation Award, a także Techtextil Forum i Texprocess Forum. Będzie też kilka nowych inicjatyw, między innymi: Nature Performance i Future Materials na Techtextil oraz Emerging Markets na Texprocess.

„Sektory przechodzą szybki proces zmian. Uczestnicy targów Techtextil i Texprocess będą mieli okazję iść z duchem czasu, zaprezentować innowacje gronu ekspertów z całego świata oraz znaleźć nowe rozwiązania i partnerów biznesowych” – mówi Olaf Schmidt, wiceprezes ds. tekstyliów i technologii tekstylnych , Messe Frankfurt.

Techtextil

Zakres rozwiązań tekstylnych prezentowanych na Techtextil należy do największych na świecie. Zwiedzający mogą tu zobaczyć gamę produktów w dwunastu głównych obszarach zastosowań, które wykorzystywane są w wielu różnych gałęziach przemysłu. W szczególności są one kierowane do przemysłu motoryzacyjnego, meblarskiego, odzieżowego, medycznego czy budowlanego. Zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w dziedzinie włókien i przędzy, włóknin, kompozytów, tekstyliów powlekanych oraz powiązanych z tymi materiałami technologii. Często będą to pokazy premierowe. Wśród firm, które zgłosiły swój udział są już między innymi: Concordia Textiles (Belgia), Datacolor (Belgia), Everest Textile (Tajwan), Franz Miederhoff (Niemcy), Groz-Beckert (Niemcy), Kuraray (Japonia), Kusumgar Corporates (Indie), Outlast Technologies ( Niemcy), Sandler (Niemcy), Tanatex Chemicals (Holandia) i Textilcolor (Szwajcaria).

Texprocess

Targi te stanowią międzynarodową platformę wystawców maszyn, urządzeń, procesów i usług do produkcji odzieży, a także materiałów tekstylnych i elastycznych. Zakres prezentowanych produktów obejmuje: technologię szycia oraz haftu, materiały, mocowania, cięcie i procesy CAD/CAM, technologie recyklingu i wiele innych. Firmy, które ogłosiły swój udział w Texprocess 2024 to między innymi: Assyst/Style3D (Niemcy), ASTAS (Turcja), Barudan Co, Ltd (Francja), Brother Internationale Industriemaschinen (Niemcy), bullmer (Niemcy), Dürkopp Adler (Niemcy), IMA (Włochy), Kai Corporation (Japonia), Morgan Tecnica (Włochy), natific (Szwajcaria), Orox Group (Włochy) i Tajima Industries (Japonia).

Econogy – zrównoważony rozwój jako siła napędowa innowacji

Zrównoważony rozwój i efektywność ekonomiczna mają iść w parze. Ten kierunek rozwoju wspierają targi Messe Frankfurt odpowiednio reorientując swoje projekty. Hasło Econogy to pojęcie, które łączy ekologię i ekonomię; realizuje standaryzację zrównoważonych kryteriów w ocenie, jakiej poddaje produkty, procesy i wystawców oszczędzających zasoby. Kryteria te zapewniają przejrzystość i porównywalność we wszystkich obszarach. W tym celu Messe Frankfurt współpracuje z niezależnymi, zewnętrznymi ekspertami ds. zrównoważonego rozwoju. Pozwala to uwzględnić najnowsze zatwierdzone znaki i certyfikaty oraz sprawdzać osiągane cele zrównoważonego rozwoju.

Usługi związane z Econogy na Techtextil i Texprocess obejmują przede wszystkim Econogy Finder, katalog certyfikowanych dostawców zrównoważonych produktów. Dzięki niemu odwiedzający mogą od razu do takich firm dotrzeć.

Doskonałym sposobem na znalezienie zrównoważonych rozwiązań jest wymiana pomysłów i informacji. Rolę tę ma pełnić Econogy Talks.

Z kolei celem Econogy Tours na Techtextil  jest zapoznanie odwiedzających z wybranymi wystawcami produktów zrównoważonych.  Projekt jest prowadzony przez ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i umożliwienia zdobycie wiedzy i pomysłów z pierwszej ręki.

Na Techtextil producenci włókien i materiałów naturalnych, a także biopochodnych włókien i materiałów o przyszłościowych właściwościach funkcjonalnych, pokażą, co potrafią naturalne tekstylia. Zrównoważonych wykonawców można będzie znaleźć w specjalnym obszarze Nature Performance w segmencie produktów Fibres & Yarns. Atrakcją dla zwiedzających z pewnością będzie również prezentacja innowacji materiałowych – Future Materials. Stworzy ją renomowana agencja trendów Franklin Till.

Wraz ze wzrostem znaczenia zrównoważonego rozwoju rośnie znaczenie recyklingu. Aspekt ten ma wyjątkowo duży potencjał rozwoju i innowacji. Na pokazie specjalnym Recyclable Fibres & Yarns w hali 9.1 oraz Recyclable Materials w hali 12.1 będzie można obejrzeć przyszłościowe materiały nadające się do ponownego użycia oraz technologie recyklingu.

Techtextil Innovation Awards i Texprocess Innovation Awards

Nagrody za innowacyjność zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem podczas obu wydarzeń. Jury składające się ze światowej klasy ekspertów wybiera najbardziej ciekawe i wybitne wynalazki oraz udoskonalenia. Przyznane wyróżnienia obrazują przyszłość w zakresie nowych rozwiązań dla branży. Obecnie są to przede wszystkim innowacje dotyczące różnych aspektów cyfryzacji i sztucznej inteligencji, zrównoważonego rozwoju, a także nowych materiałów i procesów.

Fot.: Messe Frankfurt/Jean-Luc Valentin

Najbardziej aktualne informacje

Forum Techtextil w hali 9.1 oraz Forum Texprocess w hali 9.0 to doskonałe miejsca do zdobycia lub wzbogacenia swojej wiedzy przez gości targowych. Uznani eksperci ze świata nauki i przemysłu zaprezentują tu interesujące zagadnienia dotyczące najnowszych wyników badań, nowych produktów i innowacji. Spektrum tematów będzie szerokie: na Forum Techtextil od biomateriałów funkcjonalnych po inteligentne tekstylia, na Forum Texprocess od automatyzacji po łańcuchy dostaw.

Fot: Messe Frankfurt/Pietro Sutera

Start-upy

Na obu imprezach targowych będą obszary poświęcone start-upom. Jest to okazja dla młodych firm do zaprezentowania się i znalezienia partnerów biznesowych i inwestorów. Jest to dla nich ogromna szansa zaistnienia na rynku. Wiodące targi branżowe są idealnym miejscem do pokazania ciekawych pomysłów całej międzynarodowej branży. Na Techtextil będą dwa obszary poświęcone start-upom: Textile Production i Functional Materials, a na Texprocess jeden: Textile Processing Technologies.

Rynki wschodzące – poszukiwanie globalnego potencjału

Na Texprocess 2024 po raz pierwszy zaistnieje Emerging Markets. Jest to projekt skierowany do organizacji z krajów o wysokim potencjale rozwojowym w obszarze przetwarzania tekstyliów. W Emerging Markets Lounge odwiedzający i wystawcy będą mogli prowadzić dyskusje z delegacjami z tych krajów. Będą mogli prezentować swoje pomysły biznesowe, intensyfikować kontakty i wykorzystywać nowy potencjał.

https://techtextil.messefrankfurt.com
https://texprocess.messefrankfurt.com

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług