Site icon 4woodi

Uczestnicy Erasmus+ uczą się biznesu w fabryce Baltic Wood

Uczestnicy projektu Erasmus+ w zakładzie Baltic Wood.

Baltic Wood, producent trójwarstwowych podłóg drewnianych, gościł młodych uczestników piątej edycji projektu wymiany zagranicznej Erasmus+ „Youth to Business Enterprise”. Dla polskich oraz zagranicznych uczniów była to świetna okazja do zwiedzenia nowoczesnego zakładu i sprawdzenia, jak w praktyce przedsiębiorstwo wykorzystuje metody zarządzania i organizacji pracy.

8 czerwca br. jasielski zakład Baltic Wood odwiedziła grupa polskich i zagranicznych uczestników projektu Erasmus+. Uczniowie z Francji, Hiszpanii, Holandii, Polski, Rumunii, Słowenii, Turcji i Wielkiej Brytanii mieli okazję z bliska zapoznać się z produktami Baltic Wood, prześledzi cykl tworzenia podłóg trójwarstwowych i przekonać się jakie czynniki wpływają na cenę końcową produktu oraz zaznajomić się z modelem funkcjonowania firmy na rynku.

„Z entuzjazmem zaangażowaliśmy się w projekt edukacyjny, którego celem jest propagowanie praktycznych umiejętności biznesowych wśród młodzieży” – mówi Rafał Zawierucha, Prezes Zarządu Baltic Wood. „Chętnie podzieliliśmy się naszym doświadczeniem z uczestnikami programu Erasmus+, pamiętając, że wizyta zagranicznych uczniów poza aspektem edukacyjnym, to też okazja do promocji naszego kraju, regionu i lokalnego biznesu” – dodaje Prezes.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Erasmus+, zatytułowanej „Youth to Business Enterprise”, były finanse produktu. Zadaniem uczestników było stworzenie produktu lub usługi do wprowadzenia na rynek i opracowanie biznesplanu. Podczas wspólnych działań młodzież uczyła się jak wyliczyć koszty produkcji, by móc zacząć zarabiać.W ramach programu odbyły się warsztaty nt. finansów produktu i sztuki negocjowania, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Podczas nich uczestnicy poznali pojęcia ekonomiczne oraz praktykowali prawidłowe wyliczanie kosztów produkcyjnych. Teoretyczna wiedza została poszerzona podczas wizyt w zakładach produkcji firm rynku międzynarodowego, takich jak Baltic Wood, Vortumnus czy Nowy Styl. Łącząc przyjemne z pożytecznym, uczniowie odwiedzili też Energylandię, gdzie manager obiektu przedstawił im tajniki marketingu i metody finansowania tego rodzaju przedsięwzięć.

Po zakończeniu działań projektowych na życzenie szkół partnerskich zorganizowano dodatkowy wyjazd edukacyjny do byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Program Erasmus+ funkcjonuje od 2014 roku i jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego celem jest wsparcie w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie. Program zwiększa możliwości z zakresu współpracy i mobilności dotyczące krajów partnerskich, przede wszystkim w dziedzinie szkolnictwa wyższego i młodzieży. Gospodarzem piątej już mobilności projektu Erasmus+ był Zespół Szkół Publicznych w Święcanach, który w dniach 5-9 czerwca br. przyjął ok. czterdziestoosobową grupę młodzieży w ramach wymiany międzynarodowej.

.
Exit mobile version