Wnętrza w ciemnych barwach

Czernie, szarości, brązy wabią spojrzenia i nadają wnętrzom niezwykły klimat. Ich cechą jest ponadczasowość, a wielu z nas kojarzą się również z dobrym stylem i elegancją. Pokażemy Wam, jak łączyć je z innymi barwami, ale również z drewnem czy wzorami marmuru. To szalenie modne!

Pfleiderer, płyta laminowa Jesion Portland Czarny R34032, blat i ścianka Kreda U11102.

Ciemne barwy pozwalają wykreować we wnętrzu wyjątkowy nastrój – tajemniczy, czasem też nostalgiczny. To dobry trop, gdy zależy nam na tym, aby wnętrze było przytulne, kojące, takie, w którym się łatwo odpoczywa. Należy jednak pamiętać, że łatwo tu o przesadę. Dlatego czernie czy antracytowe szarości dobrze czują się w towarzystwie jednego, maksymalnie dwóch innych kolorów, które je przełamują, ale wciąż pozwalają grać pierwsze skrzypce. Co więcej, ciemne barwy wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla dużych domów czy mieszkań. Można je z powodzeniem stosować w małych wnętrzach, jednak bardziej jako dodatek niż motyw przewodni. Sama paleta ciemnych kolorów jest naprawdę imponująca. To nie tylko czernie oraz szarości, ale i ciepłe brązy (również pod postacią drewna), bordo, granaty i butelkowe zielenie. Szukając takich klimatycznych kolorów, warto zajrzeć do kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer, gdzie znajdziemy wiele dekorów w ciemnych odcieniach. Dzięki możliwości skorzystania z gotowych moodboardów z łatwością dopasujemy do nich inne dekory i stworzymy spójną, modną aranżację wnętrza.

Black is back

Styl eklektyczny, angielski czy glamour nieustannie romansują z paletą ciemnych barw. Jednak najciemniejsze z nich, czyli czernie, są wprost stworzone do minimalistycznych aranżacji, szczególnie te z matową strukturą. Szlachetne maty dodają bowiem czerni wyjątkowej elegancji i kreują atmosferę nieco dekadenckiego wyrafinowania – nie na darmo matowa czerń to w ostatnich latach ulubiony kolor w kategorii produktów luksusowych. Ciemne, pochłaniające światło barwy szczególnie intrygująco wyglądają na dużych powierzchniach, gdy podkreślają masywne, geometryczne bryły, a nawet opanowują całe pomieszczenia. Z tego powodu świetnie sprawdzają się na minimalistycznych meblach kuchennych lub we wnętrzach stanowiących odrębną, wydzieloną przestrzeń: w łazienkach, garderobach czy sypialniach. W kolekcji Mood Stories znajdziemy kilka rodzajów czerni, od głębokich i mocno nasyconych, po wpadające w ciemną zieleń czy grafit. Czerń Wulkaniczna U12000 fenomenalnie prezentuje się w towarzystwie rustykalnych wzorów drewna, np. Dębu Artisan R20315. Te dwa dekory zestawione razem wniosą do wnętrza spokój i równowagę. Niesamowicie atrakcyjne jest połączenie w jednej aranżacji różnych rodzajów czerni. Propozycją od Pfleiderer jest zestawienie dekoru Czarny Grafit U12007 oraz zjawiskowego Marmuru Black Royal S63052. Nie mniej efektowne jest też czarne drewno, szczególnie dostępny w kolekcji Mood Stories dekor Sugi Ban R48050, który swoją nazwę zawdzięcza japońskiej sztuce ochrony drewna przez zwęglenie jego powierzchni. Zapewnia to niezwykle interesujące wykończenie, jedwabiście gładkie i z widocznym efektem oddziaływania wysokiej temperatury. Ten kruczoczarny dekor jest żywy i wyrafinowany. Świetnie sprawdza się w połączeniu z klasyczną czernią i złotymi akcentami.

Pfleiderer, płyta laminowa Dab Artisan R23015, Czerń Wulkaniczna U12000, Sugi Ban R48050.

Wszechstronny szary

Szarości to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych barw w ostatnich latach. Zdominowały wnętrza w stylu skandynawskim i loftowym. To kolor niezwykle uniwersalny. Aby włączyć go do życia domowego, trzeba jednak poczuć miętę do szarości lub po prostu wiedzieć, z jakimi kolorami ją łączyć, aby ożywić nieco wnętrze. A tych połączeń może być niezliczenie wiele, bowiem szare kolory są pod tym względem bardzo elastyczne. Szary kolor naprawdę wiele zyskuje w połączeniu z wzorami drewna oraz kamienia. Staje się wówczas bardzo wyrafinowany. Propozycją Pfleiderer jest zestawienie ciemnego dekoru Bazalt U12055 z egzotycznym Teak Malezyjski R50088 lub kamiennym wzorem Tivoli S68004. Oba rozwiązania są świetne, jeśli chcemy stworzyć elegancką aranżację wnętrza. Warte uwagi są także dekory Antracyt U12290 i Antracyt Metalik F70014 – zbliżone do czerni, jednak zdecydowanie bardziej subtelne. Nadadzą wnętrzom wyjątkowy charakter. Jeśli zaś szarości bliskie odcieniom grafitu czy antracytu są dla nas zbyt ciemne, warto zwrócić uwagę na dekor Szary U12190. To klasyczny jasny, szary kolor, który dobrze komponuje się z marmurami, delikatnymi pastelami, a także drewnem, np. niezwykle naturalnym Dębem Lorenzo R20256. To idealna propozycja do wnętrz w popularnym stylu skandynawskim.

Pfleiderer, płyta laminowa Antracyt Metalik F70014, blat i ścianka Marmur Bianco S63051.

Jakość i niezawodność

Ciemna kolorystyka ma niebywały wpływ na wnętrze – dodaje mu stylu i klimatu. Wpływa również kojąco na nasze samopoczucie, pozwala się odprężyć, nie jest drażniąca. Niebagatelne znaczenie ma również jakość materiałów, z jakich wykonane są meble i zabudowy – ich trwałość i niezawodność, ale też przyjemne w dotyku struktury. Dlatego wybór produktów firmy Pfleiderer jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ charakteryzują się one wysoką trwałością i są odporne na intensywne użytkowanie. Jakość i dobry design produktów Pfleiderer zostały docenione przez jury przyznające prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa. Kolekcja Mood Stories zdobyła nagrody: ICONIC Awards, German Design Award, IDA Awards, jak i Diament Meblarstwa. Znalazła się także w finale konkursu Dobry Wzór.

Pfleiderer, płyta laminowana Czarny Grafit U12007, blat i ścianka Marmur Black Royal S63052.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług